Motaszadek másodszor áll hamburgi bírái előtt. 2003-ban ugyanezen vád alapján egyszer már elítélték 15 év fegyházra, de a német legfelsőbb bíróság újratárgyalást rendelt el, mert úgy vélte: a hamburgi perben nem adtak helyt Motaszadekre nézve esetleg kedvező tanúvallomásoknak. Motaszadek volt az első a világon akit egy, a 2001-es amerikai merényletekkel közvetlenül összefüggő perben elítéltek.
Ezek a kedvező vallomások mások mellett Ramzi bin as-Sibától, az Egyesült Államokban 2001. szeptember 11-én elkövetett több mint háromezer halálát okozó merényletek egyik feltételezett főkolomposától származhattak volna, de az Egyesült Államok visszatartotta a dokumentumokat. Ramzi bin as-Sibát Karacsiban tartóztatták le, s azóta az amerikaiak tartják fogva.
Motaszadek második perére az amerikaiak elküldtek Hamburgba egy tanúvallomásokból összeállított dossziét, amely a védelem szemében valóban a 31 éves marokkói javát szolgálta: Ramzi bin as-Siba azt tanúsította, hogy Motaszadek nem tartozott a szervezkedők belső köréhez. Az amerikaiak elutasították, hogy a németek magát Ramzi bin as-Sibát is meghallgassák.
A vád képviselőit azonban nem hatották meg a vallomások, mondván, hogy azok "Ramzi meséi az ezeregyéjszaka fejezetből". Az ügyészek meggyőződése, hogy Hamburgban 2001 szeptemberéig létezett egy csoport, amely az Egyesült Államokban tartózkodó, a szeptember 11-ei merényleteket végrehajtó öngyilkos pilótákkal kapcsolatban állva segített a merényletek előkészítésében. "Motaszadek "egészen végig benne volt mindabban, ami történt" - hangoztatta Matthias Krauss ügyész. A vád képviselői nem hiszik el, hogy amikor Motaszadek pénzügyi tranzakciókat hajtott végre több későbbi merénylő megbízásából, úgymond csupán baráti szívességet tett.
A perben augusztus 19-én várható ítélet. Szakemberek arra számítanak, hogy Motaszadeket akkor is kiutasítják Németországból, ha a per esetleg felmentő ítélettel zárul. Hasonlóképpen jártak el a német hatóságok egy másik marokkóival: Abdel-Gani Mzudi a felmentő ítélet után a lehető legkisebb feltűnést keltve, s valószínűleg nem önszántából elhagyta Németországot.