A nyolc férfit, akik közül négyet távollétében ítéltek el, azzal vádolták meg, hogy 1992 júniusa és szeptembere között, a szerb-horvát háború idején verték és kínozták a szerb foglyokat, katonákat és civileket, a Split közelében fekvő lorai katonai börtönben. Két szerb polgári személy belehalt a bántalmazásokba.
A legsúlyosabb büntetést, nyolc évet a fegyintézet ismeretlen helyen bujkáló egykori parancsnokára és volt helyettesére szabták ki, egy beosztottjuk hét, öt további vádlott pedig hat-hat év börtönbüntetést kapott. A hírhedt katonai börtönben több mint ezer embert, többségében horvátországi szerbeket tartottak fogva, közülük mintegy 70 rabot még mindig eltűntként tartanak nyilván.
A nyolc volt katonai rendőrt 2002-ben felmentették a vádak alól egy olyan perben, amelyet emberi jogi szervezetek szerint elfogultság, a bizonyítékok félremagyarázása és a tanúk megfélemlítése jellemzett. A vádlottak mindvégig ártatlanságukat hangoztatták, és tagadtak minden terhükre rótt bűncselekményt. Négy feltételezett háborús bűnösnek - köztük az egykori börtönparancsnoknak - az után veszett nyoma, hogy a felmentő ítélet kihirdetésekor szabadlábra helyezték a terhelteket. A horvát legfelsőbb bíróság 2004 szeptemberében azonban megsemmisítette az ítéletet, és perújrafelvételre kötelezte az ügyben eljáró spliti területi bíróságot. Az egy évvel később megkezdődött bírósági eljárást a nemzetközi közösség annak próbakövének tekintette, hogy a horvát igazságszolgáltatás képes-e pártatlanul lefolytatni az ország saját háborús bűnösei elleni pereket.
1991-ben, miután Horvátország elszakadt a volt Jugoszláviától és kihirdette függetlenségét, négyéves háború tört ki a zágrábi hadsereg és a Belgrád által támogatott szerb szakadárok erői között. Horvátországban ezután a szerbeket háborús gonosztevőknek tekintették, és csak ritkán vizsgálták ki a szerb kisebbséggel szemben a háború alatt elkövetett kegyetlenkedéseket vagy büntették meg a tetteseket. Fordulat 2000-ben állt be, amikor egy nyugatbarát koalíció váltotta fel a hatalomban a nacionalistákat.