Mihelyt az új olasz kormány megalakul, az ügyészség másodszor is kezdeményezi az emberrablási ügy amerikai gyanúsítottjainak kiadatását - mondta, hozzátéve: meggyőződése, hogy ezúttal más választ kap, mint a hivatalban lévő kormánytól. A kiadatási kérelmet csak az igazságügyi miniszter terjesztheti a kiadásra kért ország hatóságai elé.
A George Bush amerikai elnök kormányával különlegesen szoros szövetségi kapcsolatot ápoló jobboldali Berlusconi-kormány igazságügyi minisztere, Roberto Castelli visszautasította az ügyészség neki címzett felhívását. Castelli szerdán értesítette a milánói ügyészséget, hogy nem szándékozik kérni a kiadatást az amerikai hatóságoktól, és "Amerika-ellenesnek" nevezte Spatarót.
Az amerikai és egyiptomi hatóságok által terrortevékenységgel gyanúsított, egyiptomi állampolgárságú Oszama Musztafa Haszan Naszr (más nevén Abu Omar) politikai menekült státusát kapta évekkel korábban Olaszországban, és annak birtokában a milánói szunnita muzulmán közösség imámjaként (előimádkozójaként) tevékenykedett. 2003. február 17-én rabolták el Milánóból a CIA ügynökei, és az amerikai haderők avianói légitámaszpontjára hurcolták. Ott kihallgatták, majd repülőn - a németországi Ramsteinben lévő amerikai támaszpont érintésével - Kairóba vitték, ahol átadták az egyiptomi hatóságoknak. Később Abu Omar olyan állítást juttatott ki fogságából ügyvédje révén, hogy egyiptomi őrei és kihallgatói megkínozták.
Újságírók megkérdezték a vasárnapi-hétfői olaszországi választások nyertesének számító balközép koalíció vezetőjét, Romano Prodit, mit szándékozik tenni az ügyben. Prodi azzal tért ki a válasz elől, hogy még nem ismeri teljes mélységében az ügy minden jogi vonatkozását.