Izrael biztonsági zónát alakít ki Libanon déli részén. A területet addig tartja megszállás alatt Izrael, amíg a nemzetközi békefenntartók be nem vonulnak a térségbe - írja a BBC. Amir Perec védelmi miniszter szerint Izraelnek nincs más választása, igaz, az izraeli hadsereg vezetése korábban többször is úgy nyilatkozott, nem tervezik Libanon megszállását. A biztonsági zóna szélességét izraeli források 3-10 kilométer szélesre teszik.
A biztonsági zónáról szóló döntést azután jelentették be, hogy az izraeli vezetés Condoleezza Rice amerikai külügyminiszterrel tárgyalt. Rice találkozott Ehud Olmert izraeli miniszterelnökkel és Mahmúd Abbász palesztin államfővel, majd Bejrútba utazott tovább.
Az amerikai külügyminiszter aggodalmát fejezte ki az ártatlan emberek szenvedései miatt, illetve a szélsőségeseket tette felelősség a konfliktusért. Olmert kijelentette: kormánya tudatában van a civilek megkímélésével kapcsolatos kötelezettségeinek, ugyanakkor jelezte, hogy országa terrorista cselekményektől igyekszik védeni magát, utalva a Hezbollah támadásaira.
"Itt az ideje egy új Közel-Keletnek" - jelentette ki Rice Jeruzsálemben, az amerikai külügyminiszter útja azonban több megfigyelő számára csalódást okozott. Múlt héten kiszivárgott hírek szerint az Egyesült Államok már hétvégén szerette volna lezárni a konfliktus áldozatokat követelő részét, és addig adott határidőt Izraelnek a Hezbollah meggyengítésére.
A BBC szerint azonban Rice mégsem szólította fel Izraelt a több száz civil életét követelő akciói felfüggesztésére. Mindössze jelezte, hogy a civil lakosság igényeinek fokozottabb figyelembe vételét várja el, illetve további támogatásáról biztosította az izraeli akciókat.
Közben tovább folytatódott az ellenségeskedés Libanonban és a határvidéki izraeli településeken. Az izraeli légierő közel két nap kihagyás után ismét Bejrút déli részét bombázta. Folytatódott Bint Dzsbeil ostroma, ahol szombat óta tartanak a heves harcok. Izraeli feltételezések szerint több száz Hezbollah-fegyveres tartja magát a városban.
Az izraeli légierő több más települést is támadott. A két izraeli katona elrablása miatt két hete tartó összecsapásokban és bombázásokban már több mint 380 libanoni vesztette életét.
Folytatta észak-izraeli városok ellen intézett rakétatámadásait a Hezbollah is. Maghar lövetésénél egy fiatal lány, Haifában egy idős férfi halt meg. Izraeli oldalon ezzel 40 fölé emelkedett a halálos áldozatok száma.