A NATO-nagykövetek között konkrétan arról született megállapodás, hogy a szövetség "intenzívebb párbeszédet" kezd a valamikori szovjet tagköztársasággal. Az intenzívebb párbeszéd a NATO-csatlakozás felé vezető út első állomása, mindazonáltal nem vezet el automatikusan a belépéshez. A nagykövetek egyezségére a tervek szerint áldásukat adják a 26 tagállam külügyminiszterei csütörtöki New York-i találkozójukon.
A NATO Grúziához való közeledését elsősorban az Egyesült Államok szorgalmazta, az európai tagállamok aggodalmukat hangoztatták amiatt, hogy a kaukázusi ország komoly vitában áll Moszkvával, miután két szeparatista területe, Abházia és Dél-Oszétia is Oroszország támogatását élvezi. Volt, aki megkérdőjelezte, hogy a NATO határait ki kell-e terjeszteni a Kaukázus déli lejtőire, s akadt, aki feltette a kérdést, vajon Grúzia európai országnak tekinthető-e.
"Világossá tettük (Grúzia számára), hogy e lépéssel nagyobb felelősség jár együtt. Nem szabad most mindent tönkretennie (Tbiliszinek) egy válsággal" - mondta egy névtelenségbe burkolódzó NATO-forrás.