A neve elhallgatását kérő diplomata közölte, hogy október első hetében "eredményeket kell felmutatni". Ha ez nem történik meg, akkor érvényesítik a Biztonsági Tanács 1696-os számú határozatát, amely megnyitja az utat az esetleges szankciók előtt. Pontos időpont megjelölése nélkül több más illetékes vezető is értésre adta nyilvánosan, hogy a Teheránnak adott idő véges.
Philippe Douste-Blazy francia külügyminiszter úgy fogalmazott, hogy "meglehetősen gyors választ kell adniuk az irániaknak", mert az ügy "most már kezd sürgőssé válni". Nicholas Burns amerikai külügyi államtitkár ugyancsak hangsúlyozta, hogy nem lehet örökké várni, az iráni kormánynak hamarosan egyértelmű választ kell adnia.
Condoleezza Rice amerikai külügyminiszter - az ENSZ-közgyűlés ülésszakán részt vevő - orosz, kínai, francia, brit, német és olasz kollégájával kedd este tartott vacsorán tovább fokozta az amerikai nyomást. Beleegyezett abba, hogy még több időt adjon európai partnereinek a Teheránnal való tárgyalásokra, így elodázza a Washington által hónapok óta szorgalmazott büntetőintézkedések bevezetését. Mindazonáltal értésre adta, hogy az Egyesült Államok türelme véges, annál is inkább, mert elmúlt az iráni urándúsítási program felfüggesztésére a BT-határozatban megszabott augusztus 31-i határidő.
"Egyetértettünk abban, hogy egyfelől el kell kerülni a konfrontációt és mindent meg kell tenni a párbeszédért... másrészt azonban el kell kerülni azt is, hogy az irániak addig járjanak tárgyalásokról tárgyalásokra, amíg időt nem nyernek és végül kész tények elé állítanak bennünket" - mondta Douste-Blazy, aki szerdán New Yorkban megismételte Manusehr Mottaki iráni külügyminiszternek Jacques Chirac francia államfő javaslatát.
Chirac azt javasolta, hogy a tárgyalások vonjanak maguk után "kettős felfüggesztést". Egyrészt Irán függessze fel az urándúsítást, másrészt pedig a nagyhatalmak függesszék fel a nemzetközi büntetőintézkedések bevezetését célzó lépéseiket.