Immár harmadszor robbantak ki zavargások azóta, hogy az etióp hadsereg és a szomáliai átmeneti kormány haderőinek egységei múlt csütörtökön bevonultak Mogadishuba. Az iszlám erők vezetői néhány órával érkezésük előtt menekültek el a fővárosból.
A város középpontjában több száz tüntető autógumikat gyújtott fel, köveket dobált, és az etióp csapatoknak az országból való távozását követelte. Tiltakoztak az ellen is, hogy a kormány elrendelte a kötelező fegyverbeszolgáltatást. A fegyverek önkéntes leadására szabott háromnapos határidő éppen szombaton járt le. Az etióp katonák és a szomáli rendőrök a levegőbe leadott lövésekkel próbálták szétoszlatni a tömeget, majd a tüntetők közé lőttek, amikor a tiltakozók soraiból tüzet nyitottak rájuk. Egy tüntető életét vesztette, többen megsebesültek.
A tüntetést követően Salad Ali Jelle szomáliai védelmi miniszter bejelentette, hogy a fegyveres milíciák Mogadishuban tartózkodó tagjainak kötelező leszerelését bizonytalan időre elhalasztják a Hawije klán kérésére, amelynek egyik oldalágához Ali Mohamed Gedi miniszterelnök is tartozik. A nagy befolyással rendelkező Hawije klán adta a fővárost, az ország középső és déli részét hat hónapon át ellenőrző iszlám fegyveres erők többségét. A miniszter közölte, hogy a közeljövőben az egész ország területén végre akarják hajtani a milíciák leszerelését és reményét fejezte ki, hogy sikerül elkerülni a további vérontást.
William Ward, a 90-es években Szomáliába vezényelt amerikai csapatokat vezető tábornok washingtoni nyilatkozatában kizárta annak lehetőségét, hogy a Pentagon katonákat küldjön az afrikai országba. A tábornok, aki jelenleg az Európában állomásozó amerikai csapatok parancsnokhelyettese, ugyanakkor azt mondta: Washington mindent elkövet azért, hogy segítsen megoldani a jelenlegi válságot és meghiúsítani az al-Kaida nemzetközi terrorhálózat terveit. Oszama bin Laden szervezete ugyanis az etióp hadsereggel szembeni ellenállásra szólította fel a szomáliaiakat.