A vád szerint Libby hazudott abban a vizsgálatban, amely azt hivatott feltárni, ki szivárogtatta ki Valerie Plame CIA-ügynök személyazonosságát egy újságírónak.
A nő egy volt diplomata, Joseph Wilson felesége. Wilson 2003 nyarán egy újságcikkben azzal vádolta az amerikai kormányt, hogy az iraki háború igazolása érdekében hírszerzési értesüléseket manipulált. Feltevések szerint a Fehér Házból valaki e cikk miatt bosszúból leplezte le Wilson feleségét.
Az 56 éves Libbyt hamis eskütétellel, hamis tanúzással és az igazságszolgáltatás akadályozásával vádolják. Ha minden vádpontban bűnösnek találják, akár 30 év szabadságvesztésre is ítélheti a bíróság. A perben várhatólag Cheney alelnököt is meghallgatják tanúként.
Patrick Fitzgerald, az ügyben eljáró különleges ügyész vádbeszédében összevetette egymással Libbynek a vád tárgyává tett tanúvallomását az ügyben később kifaggatott újságírók közléseivel. Libby védője azzal érvelt, hogy a 2003-as év minden napja az Irak elleni háború miatt olyan lármás volt, hogy a politikus nem emlékezhetett egy újságíróval folytatott, tartalmát tekintve mellékes beszélgetésre.
A nyomozás fényt derített arra, hogy nem Libby fedte fel Plame kilétét a The Washington Post újságírójának, de - a vád szerint hamis - tanúvallomása megtételekor tudta, ki volt a kiszivárogtató. Az ügyészség azt gyanítja, Libby attól tartva állított valótlanságokat, hogy őt fogják vádolni a CIA-ügynök leleplezésével, minek következtében elveszítheti állását.