A jobboldali Nicolas Sarkozy riválisa egyetértett Angela Merkel kancellár ezzel kapcsolatos célkitűzéseivel, különös tekintettel a környezetet kímélő energiaforrások fokozottabb felhasználására. Alig néhány héttel korábban a német kancellár asszony - ugyancsak Berlinben - Nicolas Sarkozyvel folytatott megbeszéléseket.
Értesülések szerint az európai alkotmánnyal kapcsolatban Sarkozyhez hasonlóan Ségolene Royal sem támogatta a német törekvéseket az alkotmányozás felgyorsítására. Míg Merkel kancellár célja az, hogy a lehető legteljesebb formában őrizzék meg a francia és a holland népszavazáson korábban elvetett, ugyanakkor tizenhét tagállam által ratifikált tervezet szövegét, Royal csak általánosságokban beszélt erről, közvetve elutasítva, hogy egy módosított alkotmányról Franciaországban újabb népszavazást tartsanak.
A tárgyalásokon szó volt az EADS konszernhez tartozó Airbus repülőgépgyár szanálási terveiről, amelyek mindkét országban hatalmas felzúdulást váltottak ki. A vállalatvezetés ugyanis a szanálás keretében mintegy 10 ezer személy elbocsátását tervezi, közülük 4300-an Franciaországban, 3700-an Németországban veszítenék el állásukat.
Német források közlése szerint a francia szocialista elnökjelölt Berlinben nem ismételte meg azt az otthon elhangzott - megfigyelők szerint mindenekelőtt a kampány diktálta - javaslatát, hogy átmeneti időre moratóriumot hirdessenek az Airbus szanálására.
A Merkel-kormány még a látszatát is el akarja kerülni annak, hogy beavatkozik a francia elnökválasztási harcba. Ez is magyarázza, hogy a kancellár egymás után fogadta a konzervatív és a szocialista elnökjelöltet.