A kivégzés idejére szigorították a biztonsági intézkedéseket, pedig január óta amúgy is rendkívüli állapot van a főleg muzulmánok lakta, szegény ázsiai országban. A szigorítást az indokolta, hogy elterjedt a hír: a kivégzendők támogatói tüntetéseket rendeznek.
A hat ember az ellenük tavaly májusban hozott halálos ítélet szerint a hatalom megszerzésére és iszlám törvénykezés bevezetésére tört, illetve bűnrészes volt több, 2005-ben elkövetett pokolgépes merényletben, amelyek összesen 30 halálos és 150 sebesült áldozatot követeltek. Az áldozatok között voltak, bírák, ügyvédek, rendőrök és más tisztviselők.
Jadzsuddin Ahmed bangladesi elnök az ellenzéki tüntetések és általában a feszült belpolitikai helyzet miatt január 11-én rendkívüli állapotot vezetett be, továbbá elhalasztotta a január 22-re kitűzött parlamenti választásokat, és lemondott a voksolást felügyelő ügyvezető kormány vezetéséről, bár az államfői tisztséget továbbra is megtartotta.
Ügyvezető miniszterelnöknek Fahruddin Ahmed volt jegybankelnököt nevezte ki. A választások új időpontját azonban azóta sem tűzték ki. A harminc éve először bevezetett rendkívüli állapot keretében szigorúan korlátozzák a sajtó tevékenységét és a politikai gyűléseket. A magántelevíziók csak az állami tévé híreit vehetik át, az írott sajtóban tilos a kormányt bíráló cikkek közzététele.