Livni, aki Hoszni Mubarak egyiptomi elnökkel folytatott megbeszélései után nyilatkozott újságíróknak, nem tett említést sem Szíria és Libanon területi követeléseiről, sem a palesztin menekültek hazatérésének kérdéséről, jóllehet ezeket a problémákat az arab államok ajánlatcsomagjuk részeként akarják rendezni.
Az izraeli külügyminiszter történelmi jelentőségűnek nevezte a délután kezdődő találkozót, az első magas szintű megbeszélést Izrael és az Arab Liga képviselői között.
Az Arab Liga márciusi szaúd-arábiai csúcstalálkozóján felelevenített békeajánlat lényege, hogy az arab országok teljes körű békét kötnek Izraellel, és rendezik kapcsolataikat a zsidó állammal, ha Izrael cserébe visszavonul 1967-es határai mögé. Izrael és az Egyesült Államok abban bízik, hogy az arab béketerv kapcsán meginduló diplomáciai folyamat el fog vezetni az első nyilvános érintkezésekhez Izrael és olyan arab kormányok között, amelyeknek nincs diplomáciai kapcsolatuk a zsidó állammal, ezek között Szaúd-Arábia az első számú célpont.
Elemzők szerint az arab országok szándékosan szemelték ki Egyiptomot és Jordániát arra a célra, hogy az Arab Liga nevében felvegye a kapcsolatot Izraellel, mivel mindkét országnak van már békeszerződése a zsidó állammal, ezért a béketerv mostani részletes ismertetése nem igényel egyoldalú diplomáciai engedményeket. Izrael ugyanakkor elmondhatja, hogy első ízben érintkezésbe lépett a 22 tagú Arab Ligával, az arab kormányok pedig azzal érvelhetnek, hogy Izrael komolyan veszi békeajánlatukat.
Livni reményének adott hangot, hogy néhány héten belül Izraelben láthatja vendégül jordániai és egyiptomi kollégáit, Abdullal al-Hatíbot és Ahmed Abul Geitet "az Arab Liga képviselői és Izrael közötti (egyeztetési) folyamat részeként".