Dana Perino fehér házi szóvivő a Voice of America rádió vasárnapi tájékoztatása szerint határozottan közölte: kongresszusi képviselők és jogvédő csoportok követelése ellenére nincsen terv a létesítmény azonnali bezárására. Hozzátette ugyanakkor, hogy Washington a terrorizmussal gyanúsított személyeket őrző börtöntábor felszámolására törekszik, de "ehhez több kérdést meg kell még oldani".
A Bush-kormány vezető beosztású, névtelenséget kérő tisztségviselői néhány napja azt szivárogtatták ki, hogy a Fehér Ház "közel áll" a börtöntábor bezárásáról szóló döntés meghozatalához, a kérdésben egyetértés látszik kialakulni.
Guantánamo bezárására több törvényjavaslatot is benyújtottak. Az egyik az Egyesült Államokba, Fort Leavenworthbe való áttelepítést javasol, egy másik azt, hogy a rabok maradjanak a Kuba szigetén levő táborban, de kapjanak új jogokat, találkozhassanak ügyvédekkel. Egy harmadik javaslat szerint a raboknak lehetőséget kellene adni arra, hogy szövetségi bíróságok előtt keressenek jogorvoslatot fogva tartásuk miatt.
A 2002-ben létrehozott guantánamói börtöntáborban jelenleg mintegy 380 feltételezett terroristát őriznek. Jogvédők és külföldi kormányok is több ízben tiltakoztak az embertelen körülmények és az ítélet nélküli, hosszú ideig tartó fogva tartás miatt. A demokrata párti ellenzék szerint Guantánamo fenntartása aláaknázza az Egyesült Államoknak mint az emberi jogok globális védelmezőjének tekintélyét.