Az országban több mint két éve kormányzó nagykoalíció pártjai - a konzervatív uniópártok és a szociáldemokraták - ezúttal a minimálbér bevezetésével kapcsolatban csaptak össze.
Ezt a Német Szociáldemokrata Párt (SPD) követeli, míg a CDU/CSU a leghatározottabban ellene van, a minimálbért a reformokkal ellentétesnek tartva.
Megfigyelők szerint a vita élessége összefügg a küszöbönálló tartományi parlamenti választásokkal, amelyek előtt a koalíciós partnerek egyaránt saját arculatukat igyekeznek erősíteni.
A CDU/CSU korábban hozzájárult a postai alkalmazottak számára történő minimálbér bevezetéséhez, hangsúlyozva ugyanakkor, hogy ez más szakmák számára nem jelenthet precedenst.
Ennek ellenére az elmúlt hetekben az SPD - Olaf Scholz szociáldemokrata munkaügyi miniszterrel az élen - olyan követelésekkel állt elő, hogy a minimálbért más területeken is léptessék életbe.
Németországban nincs egységes minimálbér, ezzel szemben egyes szakmák esetében önálló bérmegállapodások vannak érvényben. A minimálbér bevezetését a 2005-ben kötött koalíciós megállapodás sem tartalmazza. A konzervatív pártok egyenesen munkaügyi reformrombolónak tartják a minimálbér intézményét.