Barack Obama, az amerikai Demokrata Párt leendő elnökjelöltje összesen 401 millió dollár adományt gyűjtött össze eddigi kampánya során; vetélytársa, a republikánus párti John McCain ennek kevesebb mint a felét, 171 millió dollár.
Obama számlájára csak júliusban 51 millió dollár érkezett, míg McCaint az adományozók 27 millióval segítették, utóbbinak ez volt a legnagyobb egyhavi rekordja.
A demokrata párti szenátornak az előző hónapban 65 ezer újabb adományozó küldött pénzt, kampányát így már összesen több mint 2 millióan támogatták. David Plouffe, az Obama Amerikáért nevű kampány irányítója úgy nyilatkozott: a demokrata párti politikus mögött álló több millió önkéntes és a már több mint 2 millió adományozó képezi a gerincét kampányuknak, amelynek az a célja, hogy "Amerikát visszaállítsák a megfelelő pályára, elutasítva a régi és Bush kudarcot vallott politikáját, amelynél nem kínál többet John McCain".
Rick Davis, McCain kampánymenedzsere viszont arról beszélt, hogy a republikánus szavazóbázist sikeresen sorakoztatta fel maga mögött az arizonai szenátor, sikeresebben, mint Obama a demokrata tábort.
A Pew közvélemény-kutató intézet szerint az egyik legmarkánsabb eltérés Obama és McCain támogatói között az, hogy előbbire döntően a fiatalabbak szavaznának, utóbbira viszont az 50-es, de még inkább a 65 év feletti korosztály. A fiatalok azonban általában kisebb hajlandóságot mutatnak a részvételre az elnökválasztáson, mint az idősebb szavazók.
Mindkét nagy párt leendő elnökjelöltje az elnökválasztási folyamat két soron következő fontos állomására készül: annak bejelentésére, hogy kit választanak alelnökjelöltjüknek, illetve pártjuk jelöltállító gyűlésére. A demokraták augusztus végén Denverben, a republikánusok a rá következő héten, szeptember elején döntenek hivatalosan elnökjelöltjükről. A két szenátor fej-fej mellett halad a népszerűségi versenyben, a felmérések szerint egyikük sem éri el az 50 százalékot.