Kivégezték az Egyesült Államokban a washingtoni sorozatgyilkosként emlegetett John Allen Muhammadot - írja a BBC. A 2002-ben tíz embert lelövő Muhammad ugyan még fellebbezett, de ezt az amerikai legfelsőbb bíróság elutasította.
Ügyvédei kegyelemért folyamodtak Tim Kaine virginiai kormányzóhoz arra hivatkozva, hogy Muhammad mentálisan betegnek számít, de Kaine elutasította a kérelmüket. Ügyvédei szerint az Öböl-háborús szindróma okozta a veterán Muhammad tetteit, azzal érveltek, hogy Muhammadnál pszichológusok paranoid hajlamokat és skizofréniát is megállapítottak.
Muhammad társát, Lee Boyd Marvót életfogytiglani börtönbüntetésre ítélték. A két férfi 2002-ben három hét alatt tíz embert gyilkolt meg Washington környékén, Marlyandben és Virginiában. Áldozataikat találomra választották ki: volt, akit vásárlás után, mást egy iskola előtt, vagy olvasás közben lőttek le az utcán. Három hét után vette őrizetbe a rendőrség a párost.
A 48 éves Muhammadot halálos méreginjekcióval végezték ki, a BBC szerint végig nyugodt volt, nem beszélt semmit. A kivégzésnél jelen volt Jerry Taylor, akinek apját 2002-ben Arizonában, egy golfpályán lőtte le Marvo, Muhammad utasításait követve. "Biztosan végignézte édesapám halálát az utolsó lélegzetéig" - mondta Taylor, majd hozzátette: "Miért nem lehettem vele az utolsó lélegzetvételénél?"
Muhammad ügyvédje szerint védence egyszerűen "a mártíjra mindannak, ami rossz a halálbüntetésben". Az ügyészek ugyanakkor azzal is indokolták a súlyos ítéletet, hogy Muhammad az eljárás során sosem gyakorolt bűnbánatot.
A két férfit más gyilkosságokkal is meggyanúsították, amelyeket Louisiana, Alabama és Arizona államokban követtek el. Még a karibi szigetország, Antigua és Barbuda rendőrsége is Muhammadot gyanúsította 2000-2001 között történt gyilkosságokkal.
A washingtoni sorozatgyilkosság 2002. október 2.: Lövések dördülnek Washingtonban és Wheatonban. James D. Martin belehal az egyikbe. |