A kormánypénzből kiváltott nő azt vallotta tárgyalásán, hogy önvédelemből ölte meg jemeni származású munkaadóját, aki meg akarta erőszakolni. A rijádi bíróság ennek ellenére halálra ítélte.
Szaúd-Arábiában az iszlám jog, a saría van érvényben, erre hivatkozva róják ki sok esetben a halálbüntetést. Gyilkosság elkövetésekor akkor nem hajtják végre az ítéletet, ha az áldozat családja elfogadja a kárpótlás megfizetését.
Az Arab News internetes oldalán olvasható cikk szerint jelenleg 28 indonéz háztartási alkalmazott vár halálbüntetése végrehajtására Szaúd-Arábiában, további ezren pedig kisebb bűncselekményekért ülnek börtönben. Egy hete egy 54 éves nőt is munkaadója meggyilkolása miatt fejeztek le, az asszony szintén azzal védekezett, hogy a férfi szexuálisan zaklatta. Tiltakozásul visszahívták az indonéz nagykövetét Rijádból.
Az Arab News úgy tudja, a királyságban több mint 1,2 millió indonéziai vendégmunkás dolgozik. Az indonéz kormány múlt csütörtökön jelentette be, hogy augusztus 1-jétől nem engedélyezik a vendégmunkásoknak a szaúdi munkavállalást mindaddig, amíg nem állapodik meg a két ország a munkások jogbiztonságáról - ezt Susilo Bambang Yudhoyono indonéz elnök jelentette be a televízióban közvetített beszédében.