A Ruby-per újabb tárgyalásán azokat a rendőröket hallgatták meg tanúként, akik a 2010. május 27-ről 28-ra virradó éjszaka lopásért letartóztatták és kihallgatták az akkor még tizenhét éves, marokkói származású Karima Al Marought, művésznevén Szívtipró Rubyt.
Pietro Ostuni, a milánói idegenrendészet kabinetfőnöke azt az éjszakát felidézve elmondta, hogy személyesen az akkor miniszterelnök Berlusconi telefonált neki, arra figyelmeztetve, hogy a lány az egyiptomi elnök, Hoszni Mubarak unokahúga. Berlusconi azt az utasítást adta, hogy a rendőrség Rubyt az általa vezetett kormánypárt lombardiai képviselőjére, Nicole Minettire bízza. A Ruby-perrel párhuzamos perben Minettinek is a Berlusconihoz hasonló vádakkal szemben kell védekeznie.
Az ügyésznek arra a kérdésére, hogy Rubyt miért nem állami gondozásba adták, a rendőrség felelőse azt válaszolta, hogy nem találtak szabad helyet, és Minetti ismerni látszott Rubyt. Giorgia Lafrate rendőrnő hozzátette, hogy Ruby elmondta neki, nem Mubarak rokona, csak ha bajba jut, ezt a mesét szokta kitalálni.
A tárgyaláson Berlusconi is részt vett, első alkalommal a tavaly kezdődött perben. Szótlanul végighallgatta a tanúvallomásokat, majd az újságíróknak nyilatkozva elmondta, azért jelent meg a bíróságon, hogy "lássa a bohózatot". A politikus "az ügyészek és a média lejáratási hadjáratának" nevezte a nemcsak személyét, de egész Itáliát megszégyeníteni akaró pert.
Berlusconi elismerte, hogy most is segíti a villáiban rendezett partikat frekventáló lányokat. "Eltartom őket, mivel ez a per tönkretette az életüket és a családjaikat is" - mondta Berlusconi, hangsúlyozva, hogy Rubyt is szánalomból segítette. Harmincra tette az általa támogatott lányok számát.
Ami a villáiban rendezett partikat illeti, Berlusconi úgy fogalmazott, a lányok "börleszkversenyeket" tartottak, ezért öltöztek be apácának, rendőrnek és katicabogárnak. "A nők természetüknél fogva exhibicionisták. Nekem ez tetszett, és a jövőben is tetszeni fog" - mondta Berlusconi.