A náci vezetőnek tulajdonított festményt egy hesseni testvérpár bocsátotta árverésre. Az alkotás nagyapjuk hagyatékából származik, aki 1916-ban vásárolta a képet egy müncheni galériában.
A képhez mellékelték az eredeti számlát, és egy később keletkezett levelet, amelyet állítólag Albert Bormann, Hitler személyi titkárságának vezetője írt az alkotás eredetisége iránt érdeklődő tulajdonosnak. A dokumentum szerint Bormann arról biztosította a tulajdonost, hogy az általa küldött másolatból ítélve "valóban a Führer egy alkotásáról van szó".
Ugyanakkor előfordulhat, hogy a kép és a levél is hamisítvány - áll a Die Welt című lap online kiadásában megjelent összeállításában.
A náci diktátor festőnek készült, és egy időben utcaképeket ábrázoló festményei eladásából élt. A müncheni központi művészettörténeti intézet szakértője, Christian Fuhrmeister a Die Weltnek nyilatkozva kiemelte, hogy Hitler képeinek ugyan nincs különösebb művészi értéke, de az alkotó különleges jelentősége révén történelmi dokumentummá váltak, és van kereslet irántuk, ebből adódóan pedig hamisítványok is készülnek.