Amerikai hackerek törhettek be Észak-Koreába

Vágólapra másolva!
Az amerikai Nemzetbiztonsági Ügynökség már 2010-ben be tudott törni az észak-koreai számítógépes hálózatokba, majd az e tevékenységgel szerzett bizonyítékok győzték meg az Obama-kormányt arról, hogy Észak-Korea áll a Sony Pictures filmstúdió elleni kibernetikai támadás mögött - jelentette helyi idő szerint vasárnap a The New York Times című amerikai napilap internetes kiadása.
Vágólapra másolva!

A hírszerző ügynökség Dél-Korea és más amerikai szövetséges országok segítségével volt képes behatolni először a kínai, majd azokon keresztül az észak-koreai hálózatokba, mivel az észak-koreai hálózatok csak a kínaiakon keresztül kapcsolódnak a világhoz - írta a lap meg nem nevezett volt amerikai és külföldi tisztségviselőkre és egy NSA-dokumentumra hivatkozva.

A hackerek látják a hackereket

A behatolások sikerességén felbuzdulva oda jutott az NSA, hogy rosszindulatú szoftvert (malware) is el tudott helyezni az észak-koreai hálózatokban, és ezáltal fel tudta deríteni az ottani számítógépes kalózok tevékenységét - tették hozzá.

Támadás

Észak-Korea volt az első olyan ország, amelyet az Egyesült Államok olyan nagy horderejű, Amerika-ellenes kibertámadással vádolt meg, mint amilyen a Sony elleni volt november végén. Washington szerint Észak-Korea azért indította a támadást az amerikai-japán vegyes vállalat ellen, mert a cég Az interjú címmel vígjátékot készített, amelyben amerikai újságírók merényletet követnek el Kim Dzsongun észak-koreai vezető ellen. A Phenjannak tulajdonított hackertámadás miatt Washington január elején újabb büntetőintézkedéseket vezetett be Észak-Korea ellen.

Obama biztos a dolgában

Barack Obama elnök biztos volt a dolgában ebben az esetben - mondta egy meg nem nevezett katonai tisztségviselő a New York-i napilapnak. Phenjan alaptalan rágalomnak minősítette az amerikai vádat, és felháborodott hangú közleményben elítélte az újabb szankciókat.

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Origo Google News oldalán is!