Szijjártó Péter a beszélgetésben fontosnak tartotta elmondani, hogy „Magyarország nem épített falakat, csak egy kerítést emelt az illegális bevándorlók miatt”. A miniszter részletesen elmagyarázta, hogy a schengeni határokat érintően Magyarországra milyen kötelezettségek hárulnak.
A kérdésre, hogy vajon túlélheti-e a schengeni rendszer a mostani menekültválságot, a politikus úgy válaszolt: „Ha nem tudjuk megvédeni a külső határainkat, akkor egyre több ország kényszerül majd olyan intézkedésekre, amelyek egyre messzebb visznek minket a schengeni elgondolásoktól.”
A riporter ezt követően arról érdeklődött, hogy Magyarország nem tolja-e át a probléma rendezését olyan országokra, mint Horvátország, akkor, amikor lezárja a határait. Szijjártó Péter erre azt mondta, hogy fontos ugyan, hogy a már Európában lévőkkel is foglalkozzunk, de még ennél is lényegesebb, hogy a többmilliós menekült-utánpótlást meggátoljuk.
Ezen a ponton kisebb vita alakult ki arról, hogy valós-e a többmilliós szám, a riporter szerint nem, Szijjártó Péter szerint pedig még nem.
Hala Gorani rákérdezett a sokak által kritizált ételosztásra is. A CNN műsorvezetője egy kérdésbe bújtatott állítást is megfogalmazva szembesítette a külügyminisztert az ételosztás "embertelenségével". Szijjártó Péter azt válaszolta, hogy
a menekültek egyáltalán nem voltak türelmesek a magyar rendőrökkel szemben Röszkén, miközben azok nagyszerű munkát végeznek.
A beszélgetés végén a műsorvezető egy hosszú fejtegetésbe kezdett arról, hogy a magyar hatóságok a szomszédok szerint átverik a menekülteket, és máshova irányítják a vonatokat, mint amit ígértek. Idézetek hangzottak el arról, hogy mindez Szerbia számára 1941-et idézi, Horvátország pedig veszélyesnek és kegyetlennek minősítette a magyar intézkedéseket.
A magyar külügyminiszter ezeket a célozgatásokat határozottan visszautasította. Mint mondta,
olyan komoly nyomás alatt van az ország, hogy ilyen időkben érdemes a pragmatikus nyilatkozatoknál maradni a kölcsönös vádaskodások helyett.