A belga hírügynökség nevük elhallgatását kérő forrásokra hivatkozva közölte, hogy Salah Abdeslam felvette a kapcsolatot egy védőügyvéddel. A Sven Mary nevű ügyvéd, aki korábban azt mondta, hogy elvállalná a Belgium első számú körözött személyének számító Abdeslam védelmét,
nem akart reagálni a kapcsolatfelvételről szóló hírekre.
A belga szövetségi ügyészség azt közölte, hogy ezen értesüléseket jelen pillanatban csak egyfajta szóbeszédként kezelik, és sem Mary nem kereste meg őket, sem pedig ők Maryt.
Azt sem tudni, hogy a magát Yassine Baghlinak is nevező, belgiumi születésű Salah Abdeslam mikor léphetett kapcsolatba a jogásszal.
Sajtóhírek szerint a családtagjai korábban arra kérték Salah Abdeslamot, hogy adja fel magát.
Szívesebben látnám a bátyámat börtönben, mint temetőben"
– mondta a férfi egyik testvére az RTBF belga közszolgálati televíziónak adott interjújában.
Salah Abdeslam a november 13-án elkövetett párizsi merényletek óta szökésben van. A terrortámadások után Belgium nemzetközi elfogatóparancsot adott ki ellene. Azt sem tudni biztosan, hogy még Európában van-e.
A Politico című amerikai hírportál európai kiadása eközben arról számolt be, hogy a belga hatóságok a párizsi terrortámadásokban való részvétellel gyanúsított Ahmet Dahmani kiadatását kérték Törökországtól. A gyanú szerint a marokkói származású belga férfi lehetett az, aki az Iszlám Állam nevű dzsihádista szervezet számára feltérképezte a készülő terrortámadások kiválasztott helyszíneit Párizsban.
A szövetségi ügyészség azt közölte, hogy a kiadatási kérelmet december 31-én nyújtották be, és azóta várják a választ Ankarától. A hatóságok reményei szerint az Abdeslammal bizonyítottan kapcsolatban álló Dahmani
tíz napon belül megérkezhet Belgiumba.
"Ő az egyetlen gyanúsított, aki a különböző támadásokban részt vevő személyek mindegyikével kapcsolatban volt" – közölte a vádhatóság szóvivője. Dahmani a párizsi merényletek másnapján elutazott Brüsszelből. A török hatóságok november 21-én vették őt őrizetbe egy antalyai luxusszállodában.
A francia fővárosban hét helyszínen elkövetett merényleteknek 130 halálos áldozatuk volt.