David Lisnarp polgármester aláírásával szentesítette az új szabályt, amely szerint kitiltják a tengerpartról azokat, akik nem "a Francia Köztársaság alapelvét képező szekularizmusnak és a jó szokásoknak megfelelő fürdőruhát" viselnek.
A szabályzat továbbá hangsúlyozza, hogy "a vallási hovatartozással feltűnően kérkedő strandviselet" megzavarhatja a közrendet, amit meg kell akadályozni, különösen akkor, "amikor Franciaország terrorista támadások célpontja".
Thierry Migoule, a város önkormányzati szolgáltatásai vezetője a döntést azzal magyarázta, hogy "nem vallási jelképek betiltásáról van szó a strandon, (...) de a kirívó ruházat a velünk háborúban álló terrorista mozgalmakra utal".
A burkini
A burka és a bikini szavak összeolvasztásából keletkezett műszó egy muszlim nők számára készített fürdőruhát takar, ami megfelel a Korán előírásainak. Csak a kéz- és lábfej, illetve az arc látszik ki a gyakran napellenzővel is kombinált ruha alól. A burkini először fekete színben jelent meg, az utóbbi években hoztak ki a gyártók színes vagy színes betétekkel kombinált darabokat.
A legtöbben vallási okokból hordják, de van kivétel is: a sztárséf Nigella Lawson például érzékeny bőrét védi a teljes takarással.
Franciaországban az utóbbi másfél évben több iszlamista indíttatású terrortámadás történt. A legutóbbi Nizzában, ahol egy tunéziai férfi mintegy nyolcvan embert gázolt halálra a francia nemzeti ünnepen.