Szétválasztanák az amerikai határra illegálisan érkező nőket és gyerekeket

diplomacy Horizontal US Secretary of Homeland Security John Kelly speaks in a press conference at the end of a two-day visit to Guatemala, at the Guatemalan Air Force base in Guatemala City on February 22, 2017. 
Kelly arrived in Guatemala to discuss migr
John Kelly
Vágólapra másolva!
John Kelly amerikai belbiztonsági miniszter egy televíziós interjúban megerősítette hétfőn azokat a sajtóhíreket, amelyek szerint a bevándorlási hatóságok azt tervezik, hogy a mexikói határra illegálisan érkező nőket és gyerekeket szétválasztják. Ezzel az a céljuk, hogy elrettentsék a veszélyes útra vállalkozókat.
Vágólapra másolva!

John Kelly azt mondta, hogy a gyerekekről az egészségügyi és emberi erőforrások minisztériuma fog gondoskodni. "Nagy a gyakorlatunk a kísérő nélküli kiskorúakkal" - fogalmazott, és azt is mondta, hogy a gyerekekkel emberségesen bánnak majd, csakúgy mint a szüleikkel.

A szülők őrizetbe kerülnek, és ott várhatják meg kitoloncolásukat vagy a bevándorlási engedélyt. Kelly nem részletezte, hogy a szülők letartóztatása után a gyerekek hová kerülnek, csak annyit mondott: kevésbé "szigorú" szállásra viszik őket, és vagy egy államilag kijelölt gondnok, vagy egy Amerikában élő rokonuk gondjaira bízzák őket.

John Kelly hangsúlyozta:

mindent megtesz majd azért, hogy elrettentse a Közép-Amerikából útnak indulókat

attól, hogy emberkereskedők hálójába kerülve nekivágjanak a nagyon veszélyes útnak az amerikai határ felé. A miniszter utalt arra is, hogy szociális intézmények és segélyszervezetek adatai szerint a Közép-Amerikából útnak induló nők kilencven százaléka útközben erőszak áldozatává válik.

John Kelly Forrás: AFP/Johan Ordonez

A jelenlegi gyakorlat szerint a kitoloncolásukat vitató, vagy menekültstátust kérő illegális bevándorlókat az adatok felvétele után általában gyorsan kiengedik az őrizetből, és mindaddig az Egyesült Államokban maradhatnak, amíg az ügyük meg nem oldódik.

Az interjúban a belbiztonsági miniszter kitért arra is, hogy a hétfőn nyilvánosságra hozott elnöki rendeletben szereplő hat ország mellett

"még további 13-14 országra" fordítanak különleges figyelmet, illetve ellenőrzik különleges szigorral az onnan beutazni akarókat.

A miniszter azonban nem nevezte meg a kérdéses országokat.

"Nem hiszem, hogy a listát bővítjük, de vannak még országok, amelyektől azt fogjuk kérni, amit Iraktól, vagyis hogy jobban működjenek velünk együtt, adják meg nekünk az országunk biztonsága szempontjából fontos információkat" - mondta. Hozzátette: nem kizárólag muszlim többségű országokról, vagy közel-keleti államokról van szó.

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Origo Google News oldalán is!