Három nap alatt négy katona esett el és kilenc sebesült meg a kelet-ukrajnai fronton.
A parancsnokság péntek este kiadott közleményében jelentette, hogy a megelőző 24 órában két katona halt meg, és öt szenvedett sérüléseket.
A vasárnapi jelentés szerint egy nap alatt összesen 54-szer nyitottak tüzet a szakadárok az ukrán katonák állásaira. A harcok kiterjedtek a frontvonal teljes hosszára.
A szakadárok 120, illetve 122 milliméter kaliberű, a minszki megállapodások által tiltott aknavetőket is bevetettek. A frontvonal déli szakaszán, az Azovi-tengerpartnál Krasznohorivka és Novotrojicke térségét lőtték nehéztüzérséggel a "orosz és szakadár fegyveres csapatok".
A frontvonal középső, donyecki szakaszán továbbra is feszült a helyzet. A szakadárok által megszállt megyeszékhely közelében lévő Avgyijivka településnél ugyancsak nehéztüzérségi fegyvereket vetettek be a szakadárok.
A kijevi parancsnokság sajtószolgálata a Facebookon számolt be arról, hogy északon, Luhanszk térségében is felerősödtek a harci tevékenységek.
100 milliméteresnél nagyobb tüzérségi fegyverekkel nyitottak tüzet "az orosz megszálló csapatok" Novotoskivszke, Krimszke és Novoalekszandrivka térségében
A donyecki szakadárok "parancsnoksága" vasárnap azzal vádolta az ukrán fegyveres erőket, hogy az elmúlt napban 43-szor sértették meg a tűzszünetet. A luhanszki szakadárok arról adtak hírt, hogy fegyvereseikre hatszor nyitott tüzet a hadsereg az elmúlt napban.
Legutóbb április 1-jén léptetett életbe fegyvernyugvást a kelet-ukrajnai konfliktus rendezésére életre hívott, Kjiev, Moszkva és az EBESZ képviselőiből álló minszki összekötő csoport. A húsvéti ünnepek alatti viszonylagos nyugalom után azonban az elmúlt két hétben ismét heves tűztámadás alá vették a szakadárok az ukrán hadsereg állásait, miközben mindkét oldal egymást vádolja tűzszünetsértéssel.
A TSZN ukrán hírtelevízió arról számolt be, hogy
az Oroszország által önkényesen elfoglalt Krím félsziget északi határán gátat épített Ukrajna, amivel teljesen elzárta a vízellátástól.
A félszigetnek nincs elegendő édesvízforrása, Ukrajna a szomszédos Herszon megyéből látta el vízzel. A tudósítás szerint a Krím és Herszon megye közötti közigazgatási határnál a herszoni gazdák eddig homokzsákokkal akadályozták, hogy a közeli tározóból a víz kiáradjon a félszigetre, mert féltették földjeiket a kiszáradástól. Mostanra viszont az ukrán vezetés megépíttette ott a betongátat, amellyel teljesen elzárhatja a víz útját a Krímbe, ugyanakkor amint a félsziget ismét ukrán fennhatóság alá kerül, a gáton keresztül ismét képesek lesznek ellátni azt édesvízzel.