"Tekintettel arra, hogy a Zöld-foki Köztársaság lakossága meglehetősen szerény anyagi viszonyok között él, a módszer – drága hangszerek nélkül – nagyot lendíthet a formális zeneoktatáson" – fogalmazta meg a nagykövet kezdeményezése célját. Várhatóan 20-30 szakember ismerkedhet meg a Kodály-módszerrel.
A zöld-fokiak nagyon muzikálisak, tehát szerintem fontos, hogy megismerhetik a Kodály-módszert. A közös énekléssel a figyelemösszpontosítás és a közösségteremtés is része a módszernek."
A szigetállam első Kodály-kurzusát Praia városában Cristina Brito da Cruz, a lisszaboni zeneművészeti főiskola oktatója tartja, aki a módszer portugál szaktekintélyének számít. Ő maga Magyarországon, a kecskeméti Kodály Intézetben tanult meg. A szakember a kurzussal párhuzamosan helyi népdalgyűjtési programot is elindít.
Az UNESCO szellemi kulturális örökségének számító Kodály-módszer zöld-foki oktatása a helyi kulturális tárca, a magyar Külgazdasági és Külügyminisztérium, és a portugál Camoes Intézet együttműködésének keretében valósul meg.
A nagykövet felhívta a figyelmet, hogy
a szigetállam és Magyarország között oktatási és kulturális bilaterális egyezmény van érvényben,
a tervek szerint pedig a következő tanévtől zöld-foki diákok is részesülhetnek Stipendium Hungaricum ösztöndíjban.
Továbbá kitért arra is, hogy jövő hónapban – több év kényszerszünet után – Lisszabonban is újból lesz Kodály-kurzus Nemes László Norbert, a kecskeméti Kodály Intézet igazgatójának közreműködésével, október 13-án pedig megalakul a portugál Kodály-társaság.