Az iszlamisták a Furkán szót használják akkor, amikor a Koránra utalnak.
A szervezetnek az említett közösségi oldalon közzétett számos bejegyzése szerint "bevándorlókból és követőkből álló szunnita muzulmán dzsihadista egységről van szó", aminek célja "a kalifátus visszaállítása a dzsihád, vagyis a +szent háború+ által".
A Twitter-üzenetek hitelességét egyelőre nem sikerült megállapítani.
Hisszük, hogy ma mindenütt minden muszlimnak dzsihádot kell folytatnia ellenségeinek terjeszkedése ellen"
– áll az egyik bejegyzésben.
Azt egyelőre nem tudni, hogy az újonnan alakult dzsihadista szervezetnek köze van-e a Szíriában jelenlévő Haját Tahrír as-Sám (HTS) szélsőséges fegyveres szervezethez vagy az Iszlám Állam dzsihadista szervezethez.
Az új szervezet egyúttal kijelentette, hogy ellenzi az Egyesült Államok és Oroszország részéről érkező "folyamatos támadásokat", amelyekre a dzsihadista csoport – mint olvasható a közleményében – "karddal" fog válaszolni, csakúgy, mint a török hadsereg és a vele szövetséges lázadócsoportok behatolására (az északnyugat-szíriai Idlíb tartományba).
A török hadsereg katonái vasárnap léptek be Idlíb tartományba, ami az Ankara támogatta Szabad Szíriai Hadsereg mérsékelt lázadói mellett részben a Tahrír es-Sám dzsihadista szövetség ellenőrzése alatt áll.
Hétfőn a Szíriában kiterjedt aktivistahálózattal rendelkező Emberi Jogok Szíriai Megfigyelő Központja (OSDH) nevű szervezet ugyancsak beszámolt arról, hogy az Iszlám Állam 15 települést elfoglalt a Haját Tahrír as-Sám-tól a középnyugat-szíriai Hama kormányzóság keleti felében. Mindezt azután, hogy a szíriai hadsereg még a múlt pénteken jelentette, hogy több hónapos harcokat követően sikerült felszámolnia a dzsihadista szervezet jelenlétét ez utóbbi kormányzóságban.
A Haját Tahrír as-Sám-nak később sikerült öt települést visszafoglalnia a 15 közül – tette hozzá az Emberi Jogok Szíriai Megfigyelő Központja.