Az egészségügyi minisztérium korábban még öt halottról számolt be.
Háled Megahed, a tárca szóvivője később közölte, hogy legalább tíz ember, közöttük nyolc kopt keresztény halt meg a lövöldözésben.
A szóvivő szerint két támadó érkezett motorkerékpáron az egyiptomi főváros déli peremén fekvő Heluán negyedben lévő Mar Mina templomhoz, és tüzet nyitottak a templomra. Egy támadót agyonlőttek, a lövöldözésben a biztonsági erők egy tagja is meghalt.
A belügyminisztérium szerint a másik támadó elmenekült és üldözik.
Korábban nevük elhallgatását kérő biztonsági vezetők azt mondták, hogy két rendőr, egy katona és a templom gondnoka halt meg.
Az al-Ahram kormánylap internetes oldalán közzétett fényképen, amelyen valószínűsíthetően a támadó holttestét ábrázolja, egy szakállas, lőszerekkel teli mellényt viselő, földön fekvő férfi látható. A kopt ortodox egyház szóvivője közleményében azt írta, hogy legalább hat ember halt meg a templom elleni támadás során, közöttük öt kopt és egy rendőr. A közlemény szerint egy másik támadás is történt egy üzlet ellen Heluánnak ugyanabban a részében, ott két kopt halt meg.
A TASZSZ orosz hírügynökség úgy tudja, hogy
a támadók öten voltak, egyikük robbanómellényt viselt, neki kellett volna behatolnia a templomba és felrobbantania magát.
Legutóbb múlt szombaton támadt egy kopt keresztény templomra egy agresszív muzulmán tömeg Kairó közelében, el-Gíza városában. A támadók összetörtek több berendezési tárgyat, és bántalmazták az ott tartózkodó híveket.
Tavaly decemberben legalább huszonöt ember halt meg a kairói Szent Péter és Pál kopt templomnál történt támadásban. Áprilisban virágvasárnapkor egy alexandriai és egy tantai kopt templomban pokolgépes merényletek legalább 47 emberrel végeztek. Mindkét támadás elkövetését az Iszlám Állam terrorszervezet vállalta magára.
A koptok alkotják a legnagyobb, egyben legősibb keresztény közösséget Egyiptomban. Számukat 7-10 millió közé teszik a mintegy 95 milliós összlakosságon belül. Hoszni Mubarak egyiptomi diktátor 2011-es bukása után, a 2013-ig tartó iszlamista kormány alatt a koptok helyzete nagyon megnehezült. Az olykor több tucat halálos áldozattal járó támadások azonban ezt követően sem maradtak abba.