Giuliano Poletti olasz munkaügyi miniszter azonnali találkozón egyeztetett a Roy Petrucci, az Amazon európai alelnöke vezette delegációval.
A római tárca közleménye szerint a felek tisztázták álláspontjaikat, és az Amazon elkötelezte magát az olaszországi dolgozói érdekképviseletekkel való egyeztetés folytatására, amelyet a római kormány is figyelemmel kísér.
Az olasz politika és a szakszervezetek nagy felháborodását váltotta ki
az Amazonnak az a szándéka, hogy az olaszországi központjában dolgozókat saját szabadalmú elektronikus karpereccel lássa el.
Olasz sajtóinformációk szerint a karperec irányítja a dolgozókat a termékraktárban, és esetleges
tévedés esetén a karperec "vibrálással" figyelmezteti a dolgozót.
A vállalat bejelentése szerint, a karperec használata már számos cégnél bevált gyakorlatnak számít. Az Amazon hangsúlyozta, hogy a technológiai eszköz az eddig használt vonalkódolvasó táblagépeket helyettesítené, mivel a karperec felszabadítja a dolgozók kezét és szemét is. Az eszköz kizárólag a hatékonyság növelését szolgálja - hangoztatta az Amazon hangsúlyozva, hogy a karperecet a törvények tiszteletben tartásával kívánják alkalmazni.
"Karperecet olasz dolgozók nem fognak viselni" - szögezte le Carlo Calenda, az olasz gazdaság fejlesztéséért felelős miniszter a Twitteren.
Susanna Camusso, a CGIL legnagyobb olasz szakszervezeti tömörülés főtitkára megjegyezte, hogy
már csak a lábbilincs hiányzik az olasz dolgozók lábáról.
Az olasz adatvédelmi ombudsman szerint a karperec sérti a személyi adatvédelemre vonatkozó olasz és EU-s előírásokat.
A kérdésben még Antonio Tajani az Európai Parlament elnöke is megszólalt elfogadhatatlannak nevezve, hogy a dolgozókat robottá változtassák.
Az Amazon legnagyobb olaszországi elosztó-központjának dolgozói
a karácsony előtti hetekben kétszer is figyelmeztető sztrájkot tartottak munkakörülményeik javítását követelve.
A Piacenza város közelében található 86 ezer négyzetméteres Amazon-központban mintegy 1600-an dolgoznak határozatlan idejű szerződéssel, valamint további 2 ezren idénymunkásként a kiemelten terhelt ünnepi időszakokban. A dolgozók kevésbé fárasztó munkaidőt, valamint termelési prémiumot szorgalmaztak maguknak.
Az olasz szakszervezetek szerint az Amazon "kizsákmányolja és eldobja" dolgozóit, akik legfeljebb két-három évig bírják a diktált munkatempót.