„Erről szólt a 2018-as magyar országgyűlési választás, amely a nemzet választása volt, a miénk is, vajdasági magyaroké” – mondta Pásztor István.
Megfogalmazása szerint Szent István ünnepének ma az a legfontosabb üzenete, hogy
„legyünk hűek hozzá, és legyünk hűek” ahhoz az egyetlen lehetséges politikához, amely egy évezreden át képes volt megtartani a magyarságot.
„Legyünk figyelmesek szent királyunk tanítása felé, legyen meg bennünk a tudás és a felkészültség, az erő és az akarat, hogy kalauzunk lehessen” – mondta. „Legyen bennünk bátorság, hogy megvívjuk az ideológiai csatákat, mert csak ez tarthat meg bennünket, magyarokat Európában, ahova Szent István telepített bennünket” – tette hozzá.
„A szülőföldünket, amelyet mindenkivel, akivel együtt élünk és éltünk évszázadok óta, a kölcsönös tisztelet és elfogadás jegyében kívánjuk megtartani
élhető, biztonságos otthonnak, olyan otthonnak, amely ezeréves eltéphetetlen gyökerekkel tartozik az anyaországhoz
– hangsúlyozta Pásztor István. Úgy vélte: nagy dolog, hogy ezt kimondhatják, képviselhetik, valamint elfogadtatták a többségi politikával is, és ennek mentén sikeresen tudnak érdeket érvényesíteni és működni.
A rendezvényen Magyar Levente, a Külgazdasági és Külügyminisztérium parlamenti államtitkára kiemelte:
a magyar haza jó úton halad ahhoz, hogy levetkőzve az ernyedt önsajnálatot
és a magányosság fátumát, visszanyerje régi önbecsülését, életrevalóságát és derűs tettrekészségét.
Hangsúlyozta: Magyarország magára találásának áldásos hozadéka az egész nemzetet, így Vajdaságot is megilleti. „Dolgozunk azon, hogy Vajdaság ezt érezze, valóságként élje meg minden nap” – fűzte hozzá.
Kijelentette: a magyar felemelkedés nem lehetséges Szerbia nélkül, amit a szerbek is felismertek. „Megérett az idő egy őszinte összefogásra” – hangsúlyozta.
Úgy vélte: talán kellett hozzá a mindenkit fenyegető, délről jövő iszlám terjeszkedés, a magyarok és szerbek közötti vallási és kulturális különbözőségeket eljelentéktelenítő veszély feltűnése. Kellett hozzá, hogy a büszke szerb nép is végigjárja az országvesztés és megaláztatás fájdalmas útját, amely a magyaroknak is kiméretett – tette hozzá. Kifejezte reményét, hogy a szerbeknek nem telik száz évbe ennek kiheverése, és „ebben szeretnénk őket segíteni”.