Requesenst nem sokkal korábban vették őrizetbe, és a kormány által készített videofelvételen arról beszél, hogy a parlament volt elnöke, Julio Borges lépett vele kapcsolatba, és kérte meg arra, hogy segítsen Venezuelából Kolumbiába jutni Juan Monasteriosnak. Monasterios a venezuelai hadsereg nyugalmazott tisztje, aki őrizetbe vétele után beismerte, hogy részt vett az állítólagos merényletkísérletben múlt szombaton.
A kormány azt állítja: robbanószerrel felszerelt drónokkal törtek Maduro életére, a támadást pedig egy kolumbiai farmon tervelték ki. A caracasi ügyészség szerint 19 ember közvetlenül kapcsolatba hozható a történtekkel.
A 29 éves Requesenst kedden vette őrizetbe a venezuelai titkos rendőrség. A képviselő Borges pártjának, az Első az Igazságnak a politikusa. A Requesens "vallomásáról" készült felvételt Jorge Rodriguez tájékoztatási miniszter mutatta be Caracasban, egyúttal az Intepol segítségét kérve abban, hogy a Kolumbiába menekült Borgest fogják el és adják át Venezuelának.
Maduro már szombaton az ellenzéket és Juan Manuel Santos volt kolumbiai elnököt vádolta meg azzal, hogy az életére törtek, s a merényletkísérletet szerinte Washington is támogatta. Az ellenzék szerint Maduro kormánya maga rendezte meg az elnök ellen megkísérelt "merényletet".
"Nem volt semmilyen merénylet. Ezt csak a kormány találta ki. Porhintés az egész. Ürügy a további elnyomásra" - hangoztatta a Bogotában tartózkodó Borges az AFP francia hírügynökségnek.
Venezuelát évek óta súlyos társadalmi, belpolitikai és gazdasági válság sújtja. A szinte kizárólag kőolajszármazékokat exportáló dél-amerikai ország gazdasága az olaj árának esése miatt évekkel ezelőtt összeomlott. A legutóbbi parlamenti választáson pedig hiába győzött az ellenzék, a törvényhozás jogköreit a kormány és a hozzá hű többi állami intézmény kiüresítette, és Maduro párhuzamos "alkotmányozó gyűlést" állíttatott fel, melynek választását az Európai Unió és Washington is élesen bírálta.