Ma kezdődik az Egyesült Nemzetek Szervezete (ENSZ) 73. közgyűlésének ülésszaka, amelynek keretében sor kerül az első állam-, illetve kormányfői beszédekre is. Önmeghatározása szerint a nemzetközi szervezetnek egyik legfőbb feladata az államok közötti együttműködést elősegíteni bizonyos területeken. Ehhez képest az ENSZ több alkalommal erősen politikai motivációjú döntéseket hozott, nem egyszer szembe kerülve ezzel a magyar kormánnyal. Erre talán a legjobb példa, hogy júliusban Magyarország kilépett az ENSZ által kezdeményezett globális migrációs csomag elfogadási folyamatából. Szijjártó Péter, külgazdasági és külügyminiszter ezt akkor azzal indokolta, hogy bebizonyosodott, a migrációt illetően feloldhatatlan az ellentét Magyarország álláspontja és a nemzetközi szervezet megközelítése között. A folyamat során, és a magyar kormány döntését követően felerősödött a politikai vita, miszerint
Soros Györgynek mekkora befolyása van az ENSZ működésére és döntéseire.
Az ellenzéki pártok támadták a kormánypártokat, mondván, az amerikai milliárdosnak nincs hatása az ENSZ-re, ezt csak a kabinet szeretné így láttatni. Tegnap erős, pontos, kimért csapás érkezett Jordániából a kormányellenes álláspontra, ugyanis Ránija Ál Abdullah, az ország királynéja a következő képet tette közzé Instagramján egy nappal az ENSZ-közgyűlés ülésszaka előtt.
Ránija jordán királyné a következő szöveggel tálalta követőinek a Soros Györggyel való találkozóját:
Élveztem a találkozót a Jordan Folyó Alapítvány amerikai támogatóival tegnap este a New Yorkban megrendezésre kerülő ENSZ-közgyűlés hetén.
Azt nehéz megfejteni, hogy Soros György milyen minőségében jelent meg a találkozón. Mindenesetre a jordán királyné szövegéből az következik, hogy Soros György azért, mert alaposan megtámogatott egy jordán alapítványt, részt vehetett a tekintélyesnek tartott nemzetközi szervezet eseményén. A történethez hozzátartozik, hogy Zeid Raad al-Husszein herceg, korábbi emberi jogi főbiztos szintén a jordán királyi család tagja. Al-Husszein többször is erőteljesen kritizálta Magyarországot. 2016 nyarán a magyar mélységi határőrizet kapcsán úgy fogalmazott, hogy
az új intézkedés csak rontja majd a határon uralkodó kétségbeejtő és embertelen viszonyokat.
A mélységi határőrizet lényege egyébként az, hogy azokat a migránsokat, akiket a határtól számított 8 kilométeres távolságon belül elfognak, visszakísérik a határkerítésen található kapukig, és útba igazítják őket a legközelebbi tranzitzóna felé.
Kétségkívül egy ligában fociznak Soros Györggyel.