„Vezetőségi csoportom és én sajnálattal értesültünk, hogy egy kollégánkat Beniben pozitívan tesztelték az ebolavírussal, és jelenleg a szükséges orvosi ellátásban részesül" - olvasható az iratban, amelybe a Reuters hírügynökség betekintést nyert.
A MONUSCO szóvivője nem kívánta kommentálni a körüzenetet.
Július óta legalább 125 ember halt bele a betegségbe. Október 9-ig 194 újabb megbetegedést jegyeztek fel.
Az utóbbi hetekben jelentősen rosszabbodott a helyzet a Kongói Demokratikus Köztársaság Ugandával és Ruandával közös keleti határvidékén, ami részben a helyi közösségek egészségügyi munkásokkal szembeni ellenállásának, illetve a térségben aktív fegyveres csoportok gerjesztette bizonytalanságnak tulajdonítható.
Az újabb megbetegedések legtöbbjét az ország északkeleti fekvésű Észak-Kivu tartományában található Beniben jegyezték fel. A térségben ráadásul évek óta dúl a konfliktus a különböző fegyveres milíciák között dacára a kongói hadsereg és a MONUSCO jelenlétének.
Beni térségében 1976 óta ez már a tizedik ebolajárvány.
A kongói egészségügyi minisztérium július 24-én jelentette be a legutóbbi ebolajárvány végét, aminek gócpontja a Benitől 1500 kilométerre nyugatra fekvő Mbandaka városában volt.
A betegséget 1976-ban, a Kongói DK keleti felében található Ebola folyó melletti településeken észlelték először.
A vírus természetes hordozói egyelőre nem ismertek, a legvalószínűbb, hogy a denevérek lehetnek. A kór fertőzött ember vagy állat testnedvével történő közvetlen érintkezés által terjed. A betegség súlyos vérzéssel jár, a halálozási arány egyes esetekben akár 90 százalékos is lehet.