Ausztrália volt az Egyesült Államok és Magyarország után a harmadik ország, amelyik jelezte, hogy nem kér a Soros György szellemiségét tükröző dokumentumból. A szigetország idén júliusban már jelezte, hogy nem hajlandó elfogadni az ENSZ migrációs egyezményét, így a további tárgyalásokhoz sem kíván asszisztálni.
A tervek szerint december elején, a marrákesi csúcstalálkozón elfogadásra kerülő dokumentummal kapcsolatban úgy fogalmazott az augusztusban beiktatott új miniszterelnök, Scott Morrison, hogy
megállapodás veszélyeztetné Ausztrália bevándorlással és határvédelemmel kapcsolatos szabályait.
A bevándorlásellenes kormányfő hozzátette, hogy „soha nem járulna hozzá olyanhoz, amely veszélyezteti az ország határait.
Azért dolgozott keményen, hogy ne kerüljenek többé kiszolgáltatott helyzetbe
– fűzte hozzá.
Nem új keletű Ausztrália ódzkodása a migrációt jó dolognak tartó csomagtól, februárban Magyarországra látogatott Ausztrália külügyminisztere, Julie Bishop, júliusban pedig az ország belügyminisztere jelezte, kilépnek az elfogadási folyamtaból. Peter Dutton akkor azt közölte, hogy
nem fogjuk feláldozni a szuverenitásunkat, nem fogom hagyni, hogy egy nem megválasztott szerv diktáljon nekünk.
Az ENSZ migrációs csomagjának jóváhagyási folyamatából Ausztrália mellett eddig az Egyesült Államok, Magyarország, Ausztria, Bulgária, Csehország, Lengyelország és Izrael lépett ki, de több országban is vitát képez.