A Strasbourgban ülésező uniós parlament üdvözölte a források növelésére tett Európai Bizottsági (EB) előterjesztést, amely a 2021-2027 közötti időszakban 10,4 milliárd eurós költségvetést javasolt az Európát érő migrációs és integrációs kihívások kezelésére. A tervek szerint az alapon keresztül a tagállamoknak eleget kell tenniük
Az elfogadott szöveg szerint "az áttelepítési és áthelyezési mechanizmus két olyan rendszer, amely valós szolidaritást vállal mind a leginkább érintett tagállamokkal, mind pedig a védelemre szorulókkal".
Gál Kinga fideszes EP-képviselő az MTI-hez eljuttatott közleményében kifejtette,
az EP bevándorláspárti többsége nem a migráció leállítására, hanem a migránsok behozatalára kívánja szánni a háromszorosára növelt uniós alap nagy részét.
Arra hívta fel a figyelmet, hogy a jelenlegi javaslat szerint az a tagállam, amelyik
nem kíván migránsokat betelepíteni saját területére, elesik a neki járó EU-s források jelentős részétől.
"Annak ellenére, hogy az Európai Bizottság azt állítja, hogy nem lesznek betelepítési kvóták, a javaslat jelentős összeget különít el erre a célra" - közölte. "Az uniós pénzek felhasználására tett uniós bizottsági javaslat azt támasztja alá, hogy az intézmény valódi szándéka minden tagadás ellenére a bevándorlás elősegítése, pénzzel ösztönözve a migránsbetelepítést" - emelte ki a képviselő.
A nagyobbik kormánypárt frakciója is reagált a strasbourgi történésekre, és arra hívták fel a figyelmet, hogy az MSZP megszavazta a bevándorláspárti javaslatot. "Elhisszük, hogy a szocialistáknak nagyon kényelmetlen, ha Brüsszel és Soros bevándorláspárti terveiről van szó. A szocialista Szanyi Tibor Gyurcsányékkal és a többi bevándorláspártival együtt ugyanis pár órája szavazta meg az Európai Parlamentben a Soros-terv újabb pontját, hogy megháromszorozzák a migránsok betelepítését szolgáló pénzügyi alapot" - írták.