A helyszíni beszámolók szerint rohampajzsot és sisakot viselő rendőrök hármas sorfala zárta el a belváros felé vezető utat.
A tüntetők Nicolás Maduro hivatalban lévő elnök kormányát sértegető jelszavakat skandáltak, azonban nem próbálkoztak meg összetűzésekbe kerülni a rendvédelmi szervekkel, és a rendőrök sem léptek fel erőszakosan.
A magát Venezuela ideiglenes elnökének nevező, ellenzéki Juan Guaidó a tüntetőkhöz szólva arról beszélt, hogy hamarosan a venezuelai vezetés ellenállásával kell szembenézniük. „A rezsim miatt nehéz időkre lehet számítani, meg akarnak majd osztani minket" - idézte az ellenzéki vezetőt Gabriel Bastidas újságíró Twitter-oldalán.
Bárhogy alakuljanak is a dolgok egységesnek kell maradnunk, és késznek lennünk a cselekvésre
- mondta Guaidó, aki szerint a kormány ki akarja majd fárasztani az ellenzéket.
Guaidó emellett bejelentette, hogy venezuelai körútra indul, hogy híveit Caracasba gyűjtse. Azt mondta, a tömegtüntetések addig fognak tartani, míg az ellenzék céljai - Maduro menesztése, egy ideiglenes kormány létrehozása és a szabad választások megtartása - nem teljesülnek.
Hogy véget érjen a borzalom, az éhínség és szegénység, véget kell érnie a diktatúrának és a hatalom bitorlásának
– mondta Guaidó.
A tüntetések térségében akadozik a mobiltelefon hálózat, de azt egyelőre nem tudni, hogy a hatóságok blokkolják az összeköttetést, vagy az ennek az országos áramkimaradásokhoz van köze.
A venezuelai főváros egyes részeiben továbbra sincs áram, nem működnek a jelzőlámpák, nincs fény az alagutakban, sem az üzletekben.
Ennek ellenére Maduro mintegy ötezer híve gyűlt össze a Miraflores elnöki palota előtt és további ötezren a közeli a Libertador sugárúton, hogy részt vegyenek az antiimperialista felvonuláson, amely időközben békésen véget ért.
Az ellenzéki és kormánypárti tüntetések három-négy kilométerre voltak egymástól rendőrségi ellenőrzőpontok felügyelték a rendet a két politikai tábor aktivistáinak megmozdulásai között.
A súlyos politikai, gazdasági és társadalmi válsággal küzdő Venezuelában hatalmi harc zajlik Nicolás Maduro és Guaidó között. A világ kormányai megosztottak Guaidó elismerésében: míg Oroszország, Kína és Törökország is Madurót támogatja, addig az Egyesült Államokkal az élen mintegy ötven állam, köztük számos európai ország is elismerte az ellenzéki politikust ideiglenes elnöknek.