A vietnami háború veteránja, Ronald Lee Ridenhour tárta fel az amerikai katonák által elkövetett, nagyjából 500 halálos áldozattal járó My Lai-i mészárlás részleteit.
Az emléke előtt tisztelgő, róla elnevezett bátorságdíjat pedig olyan személyeknek szokták odaítélni, akik tesznek valamit a közjó érdekében.
Ezúttal azonban a bevándorláspárti spekulánsnak, Soros Györgynek ítélték oda,
de ez látszólag nem zavarta a The Nation folyóirat és a Fertel Alapítvány munkatársait.
A világszerte a felforgatókat, anarchistákat és természetesen a bevándorláspártiakat aktívan finanszírozó milliárdos elfogadta a díjat,
és az átvételt követő beszédében kiemelte, hogy az elismerést olyan időszakban ítélték neki, amikor a nyílt társadalom eszméje - szerinte - világszerte támadás alatt áll. És persze bírálta a magyar miniszterelnököt.
Soros a díjátadón kitért az egyik legfőbb magyar támogatottjára, a Helsinki Bizottság társelnökére, Pardavi Mártára is.
Pardavit agyondicsérte a bevándorláspárti tevékenységéért, különösen azért, mert védi a migránsok jogait.
Mindezen bókok ellenére a díjjal járó 10 ezer dollárt a spekuláns nem a Helsinki Bizottság elnökének, hanem az angol nyelvű,
Magyarország lejáratásával foglalkozó Hungarian Spectrum című fake news blognak ajánlotta fel.
A vállaltan magyarellenes Hungarian Spectrumot egyébként tizenkét éve írja Balogh S. Éva, a Yale Egyetem nyugalmazott balliberális történelemprofesszora.
Pardavi Márta munkásságát bizonyára jól ismerik az Origo olvasói, ugyanis
ő Magyarországon Soros egyik elsőszámú kitartottja.
A bevándorlás támogatásáért a részben általa vezetett Helsinki Bizottságot a spekuláns több alkalommal is gazdagon megjutalmazta.
2015-ben Soros Nyílt Társadalom Alapítványa 4 117 490 dollárt, azaz nagyjából 1,2 milliárd forintot osztott szét magyarországi nyertes pályázók között, melynek mintegy
40 százaléka a Helsinki Bizottság és a szintén migránsbarát TASZ között oszlott meg.
Továbbá 48 472 404 forintot kaptak az alapítványtól Pardaviék arra, hogy ügyvédeik sorra járják a befogadóközpontokat, és ott jogi tanáccsal lássák el a határsértő migránsokat.
A Helsinki Bizottságnak a migránsok melletti kiállás jó üzletnek bizonyult, ugyanis
az Európai Bizottságtól 433 millió, míg az ENSZ Menekültügyi Főbiztosságától 113 millió forint támogatást kapott a szervezet ezért.
Pardavi Márta mindezt úgy igyekezett meghálálni Sorosnak, hogy „tanácsokkal" látta el a spekuláns egy másik közeli emberét, Judith Sargentini szélsőbaloldali holland EP-képviselőt, amikor ő azt kapta feladatul, hogy
gyártson egy válogatott hazugságoktól hemzsegő áljelentést Magyarországról.
A Soros-Sargentini jelentés elfogadása előtt pedig Brüsszelben együtt is pózolt a holland szélsőbaloldali politikusnővel.