A Raw Questionsnek adott interjújában Guy Verhofstadt elismerte, hogy az Európai Tanácsban alkalmazott egyhangú szavazásra vonatkozó szabályok megszüntetésével például
a migránsok befogadására lehetne kényszeríteni az Európai Unió tagállamait.
„Ha a többségi döntéshozást alkalmazzuk, akkor megvalósulhat az összeurópai határvédelem, megreformálhatjuk a Dublini Egyezményt és az egész migránsügyi rendszert”, magyarázta.
És lehet európai gazdasági migráció. Ez [a reform] csak a tagállamok akaratán múlik,
mondta a bevándorláspárti csúcsjelölt, aki szerint az igazi probléma az Európai Tanácsban van.
Verhofstadt véleménye alapján
a tagállamok soha nem lesznek képesek arra, hogy teljes egyetértésben állapodjanak meg a vitatott kérdésekben, ezért többségi szavazást kellene alkalmazni.
„Soha nem működik. Mindig lesz egy ország, amelyik nemet mond”, tette hozzá a belga politikus.
Guy Verhofstadt a liberális ALDE pártcsalád csúcsjelöltjeként pályázik az Európai Bizottság elnöki székére.
A múlt hónapban bemutatott terveiből kiderül, hogy Verhofstadt egy föderális Európát kíván létrehozni, mert szerinte a nagyobb és erősebb politikai szereplők fenyegetését csak így lehet visszaszorítani.
A föderális Európa modellje
kísértetiesen emlékeztet a Magyarországon a Gyurcsányné által erőltetett Európai Egyesült Államok víziójára, amely által tulajdonképpen felszámolnák Magyarország szuverenitását.
Az Origo a V4NA hírügynökség információi alapján beszámolt róla, hogy
Guy Verhofstadt a görög adósságprogram vitájában egy energetikai cég és egy nyugdíjpénztár érdekében zsarolta a görög miniszterelnököt.
Verhofstadt 2010 és 2016 között egy offshore céget is működtető cégcsoport, az Exmar igazgatóságában ült, és mindezért
évi 60 ezer eurót (nagyjából 20 millió forintot) kapott.
Verhofstadt saját bevallása szerint a képviselői fizetésén túl még három vállalattól (Sofina, Exmar, APG) és az EIPA (European Institute of Public Administration) nevezetű intézettől tett szert jövedelemre.
Bár az Európai Parlament szóban mindig érzékeny az átláthatóságra, az európai parlamenti jövedelemnyilatkozatokban nem kell pontos összegeket feltüntetni, ezért csak megbecsülni lehet, hogy mennyi Verhofstadt teljes jövedelme.
A bevándorláspárti politikus egy 2016-os cikk szerint képviselői fizetése mellett – amely évi 96 ezer euró – évente 144 ezer eurót kap egyéb forrásokból.
Így összesen
240 ezer eurót kaphatott három évvel ezelőtt (ez nagyjából 55 millió forint).
Ugyanakkor az EP-képviselők mellékállásait vizsgáló jelentés szerint
csak a Sofina alapkezelő cég igazgatóságában betöltött szerepéért 2014 júniusa óta 920 614 – 1 425 000 eurót vett fel, ami évi 230 ezer – 356 ezer eurós (74 millió – 115 millió forintos) jövedelmet jelent (összesen 300-450 millió forint).
Az európai liberálisok az utóbbi időben több korrupciós botrányba keveredtek, kiderült, hogy a pártot, az ALDE-t is multik pénzelik (köztük EU-n kívüli cégek), mint például a Monsanto, a Microsoft, a Google, az Uber, a Syngenta vagy a Walt Disney.