Morrison az ausztrál Channel 9 televíziónak nyilatkozva arról beszélt, hogy teljességgel hamisak a kínai hatóságok vádjai.
Az 54 éves demokráciapárti aktivista nem sokkal korábban az ausztrál konzulátus egyik munkatársán keresztül eljuttatott közleményben azzal a kéréssel fordult az ausztrál kormányhoz, segítsen neki minél hamarább hazajutni. Amennyiben Jangot kémkedésért elítélik Kínában, úgy minimum hároméves szabadságvesztés, sőt
akár halálbüntetés is kiszabható rá.
– Megvédjük és támogatni fogjuk állampolgárunkat, ahogy ezt eddig is tettük – hangsúlyozta Morrison.
Az ausztrál miniszterelnök egyben elutasította a pekingi vezetésnek azt a felvetését is, hogy Ausztrália nem tartja tiszteletben a kínai igazságszolgáltatást.
– Kínának saját jogrendszere van, amely eltér a mienktől, de egy szuverén nemzet és mi ezt tiszteletben tartjuk, ugyanakkor elvárjuk az emberi jogok megfelelő betartását – fűzte hozzá.
Marise Payne ausztrál külügyminiszter kedden közölte, hogy hivatalosan is letartóztatták kémkedés gyanújával a Kínában január óta fogva tartott Jangot.
Jangot január 19-én fogták el, amikor az Egyesült Államokból, ahol a Columbia Egyetem vendégkutatójaként tevékenykedett, hazalátogatott Kínába, ahonnan még a kilencvenes években emigrált Ausztráliába és felvette az ausztrál állampolgárságot.
Kína csak hónapok múltán ismerte el, hogy fogva tartják Jangot.
Bár legutóbbi írásaiban már többnyire kerülte a kínai politikát, Jang a 2000-es évek elején az egyik legbefolyásosabb, a kínai kormányzattal szemben kritikus, demokráciapárti bloggernek számított.