A szociáldemokrata politikus szerint
túl sokáig kizárólag a korrupció elleni harcra összpontosult a közfigyelem,
így a bűnözés elleni harc háttérbe szorult. Az Agerpres hírügynökség idézte a kormányfőt, mely szerint ezt nem lehet elfogadni,
a korrupció elleni küzdelmet folytatni kell, de a hangsúlynak a látványelemekről a megelőzésre kell áthelyeződnie.
A miniszterelnök kijelentette, hogy
Románia nem a bűnözőké, a nemi erőszakot elkövetőké, a pedofiloké és az emberkereskedőké.
Rámutatott, hogy nőként és anyaként tudja, mit jelent aggódni a család és gyermekek biztonságáért, de ő az a nő, akinek eszközei is vannak a helyzeten változtatni.
Könyörtelen, megalkuvások és halogatások nélküli harcot hirdetek a bűnözés ellen.
Ezek a problémák nem újak, évek óta léteznek, és ebben az ügyben senki sem ártatlan: mindenki felelős, aki tehetett volna valamit, és elmulasztotta - jelentette ki Dancila.
A konkrét kormányzati intézkedések között a miniszterelnök számba vette a múlt heti, országos felháborodást kiváltó bűncselekmény kiderülése óta hozott - tisztségviselők menesztését és munkacsoportok létrehozását eredményező - döntéseit, és további terveket is felvázolt.
Dancila azt ígérte, hogy
Az elrabolt, vélhetően nemi erőszak és gyilkosság áldozatául esett 15 éves Alexandra ügye hatalmas közfelháborodást keltett Romániában, miután kiderült, hogy hiába hívta többször is a 112-es segélyhívószámot,
a rendőrök nem hittek neki, kioktatták, a hatóságok nem tudták idejében azonosítani a hívás helyét, és közbelépni, hogy megmentsék az életét.
Az ügy miatt előbb a román rendőrség országos és Olt megyei parancsnokát menesztették tisztségéből, hétfőn lemondott a segélyhívót működtető különleges távközlési szolgálat (STS) vezetője, kedden pedig a belügyminiszter is.
Közben több civil szervezet is nyílt levélben követelte az illetékes hatóságoktól, hogy
hívjanak össze rendkívüli sajtótájékoztatót, és minden kérdésre válaszoljanak Alexandra Macesanu eltűnésével kapcsolatban
- írta Maszol.ro erdélyi hírportál.
A levelet a belügyminiszternek, a távközlési miniszternek, a Szervezett Bűnözés és Terrorizmus Elleni Igazgatóság, az Országos Távközlési Hatóság vezetőinek, az 112-es sürgősségi rendszerrel foglalkozó minisztériumközi bizottságnak, a nép ügyvédjének, a rendőrség képviselőinek és más intézmények vezetőinek is elküldték.
A levélírók hozzátették, tisztában vannak azzal, hogy nyomozás zajlik, ami miatt bizonyos információk nem adhatók ki, de ennek dacára is
szükségesnek tartják egy rendkívüli sajtótájékoztató összehívását.