A felmérések alapján szoros eredmény valószínű, és a pártok állásfoglalásai alapján rendkívül nehezen lehet majd kormányt alakítani az egykori Német Demokratikus Köztársaság (NDK) területén fekvő tartományban.
A legtöbb szavazatot a legnagyobb eddigi kormánypárt, a posztkommunista Baloldal (Die Linke) kaphatja meg, de nem biztos, hogy Bodo Ramelow miniszterelnök az eddigi partnerekkel, a Német Szociáldemokrata Párttal (SPD) és a Zöldekkel folytathatja munkáját. A Baloldal a szavazatok 28-29 százalékára számíthat.
A Kereszténydemokrata Unió (CDU) a voksok 24-26 százalékát gyűjtheti össze. A bevándorlásellenes Alternatíva Németországnak (AfD) lehet a harmadik számú erő az erfurti Landtagban, 21-23 százalék körüli választási eredménnyel.
A három nagy párt mellett legalább két kisebb párt is képviseletet szerezhet a tartományi gyűlésben. Az SPD a szavazatok 7-8 százalékát gyűjtheti össze, a Zöldek 7 százalékos eredményre számíthatnak, a liberális Szabad Demokrata Párt (FDP) az 5 százalékos bejutási küszöbön áll a felmérések szerint.
A 16 német tartomány között Türingia az egyetlen, amelyben az egykori Német Szocialista Egységpárt (NSZEP) utódszervezete és nyugati baloldali csoportok egyesülésével létrejött Baloldal politikusa a kormányfő.