Tarek William Saab közlése szerint a 24 ember 2014 és 2017 között követte el azokat a cselekményeket, amelyekért börtönbe került.
A hatóságok
2017 óta már 222 olyan embert engedtek szabadon, aki erőszakos tüntetéseken vett részt.
A kormány mostani lépésével is bizonyítani akarja elkötelezettségét az ország békéje mellett - mondta a Telesur tévé jelentése szerint.
Alfredo Romero, a Foro Penal nevű emberi jogi szervezet egyik munkatársa közölte, hogy a 24 máskéntgondolkodó közül tizenketten már kiszabadultak.
Az ENSZ tudomása szerint Venezuelában több száz ember ül rács mögött politikai okból. A világszervezet emberi jogi főbiztosa és számos jogvédő szervezet az emberi jogok súlyos megsértésével - kínzással, gyilkossággal, megfélemlítéssel - vádolja Nicolás Maduro venezuelai elnök kormányát.
Mike Pompeo amerikai külügyminiszter kijelentette, hogy Venezuela beválasztása az Emberi Jogi Tanácsba tovább rontja a testület amúgy is megtépázott hitelét, amelyben több olyan állam is helyet kapott, amely súlyos jogsértéseket követ el.
Maduro arcátlan módon azért akart országának is egy helyet, hogy ki tudja védeni a bírálatokat,
amelyeket a venezuelai nép elnyomása miatt kap - tette hozzá.
Az Egyesült Államok tavaly kilépett a tanácsból.
Venezuela évek óta súlyos gazdasági és politikai válsággal küzd. Tavaly több száz emberéletet követelő tömegtüntetések kezdődtek, ennek ellenére a hivatalban lévő elnök, Nicolás Maduro nyerte meg a választást, amely azonban az EU szerint nem volt sem szabad, sem tiszta.
A belpolitikai válság tovább mélyült azóta, hogy az ellenzéki többségű parlamentet vezető Juan Guaido az ország ideiglenes elnökévé kiáltotta ki magát.
Guaidó azzal vádolta meg csütörtökön a kormányt, hogy brutálisan meggyilkolta a caracasi közgyűlés egyik képviselőjét,
pártjának egyik tagját. Edmundo Rada szerdán tűnt el, összeégett holttestét csütörtökön találták meg. Radát két lövéssel ölték meg.