Theresa May június 7. péntekig marad a Tory-k elnöke, és addig marad miniszterelnök, amíg meg nem találják az utódját.
May a szigetország második női miniszterelnöke volt Margaret Thatcher után, de mint fogalmazott, biztosan nem az utolsó.
Beszéde végén annyira elérzékenyült, hogy elsírta magát, majd visszament a Downing Street 10-be.
Theresa May közel 3 évig volt miniszterelnök, a Downing Street 10. előtt tartott pénteki sajtótájékoztatóján elmondta, hogy büszke az elért eredményeikre, amit még David Cameron kezdett el. Mint fogalmazott, biztos benne, hogy
a konzervatívok meg tudnak újulni, végig tudják vinni a Brexitet, és szolgálhatják az embereket.
A távozó kormányfő úgy véli, mindent megtett, hogy tiszteletben tartsa a 2016-os Brexit-népszavazás végeredményét, de azt mindig is nagyon fogja bánni, hogy sohasem tudta lezárni a kilépési tárgyalásokat. Theresa May háromszor próbálta meg keresztülvinni elképzeléseit a brit alsóházon, ám ez egyszer sem sikerült. Azt is hozzátette
lemondásával kapcsolatban, hogy most egy új miniszterelnök a legfontosabb az országnak.
Beszédében hangsúlyozta azt is, hogy utódjának csak akkor sikerülhet majd konszenzust elérnie a Brexitet illetően, ha a vita mindkét oldalán állók hajlandóak lesznek a kompromisszumra.
Theresa May az után lett brit kormányfő, hogy David Cameron addigi miniszterelnök lemondott, miután a Brexit-szavazáson a kilépéspártiak győztek. 2016. július 13-án vette át a hivatalt, illetve a Konzervatív Párt elnöki tisztségét, ezt megelőzően Cameron belügyminisztere volt.
Noha a népszavazás előtt is maradáspárti volt, beiktatása után rögtön leszögezte, hogy tiszteletben tartja a választói akaratot, és nem fognak kiskapukat keresni az uniós tagság megtartásáért.
Vélhetően a lemondásával van összefüggésben, hogy a kormány csütörtökön bejelentette, hogy
nem tartják meg a júniusi Brexit-szavazást a brit alsóházban.
Jelen pillanatban úgy áll az egész kilépési procedúra, hogy még április elején sikerült megállapodnia az uniós vezetőknek, hogy rugalmas, azonban legfeljebb október 31-ig tartó halasztást kapnak a britek.
Viszont ha időközben mindkét fél ratifikálja a kiválás feltételeit rögzítő, de a londoni törvényhozás által többször is elutasított szerződést, akkor a következő hónap első napján automatikusan megszűnik a brit tagság.