Hongkongban mindenkit karanténba helyeznek, aki Kínából érkezik

Hongkong, koronavírus
Hongkong, 2020. február 5. Egy férfi elhagyja a World Dream luxus-óceánjárót a hongkongi Kai Tak kikötőben 2020. február 5-én, mielőtt egy egészségügyi csapat további vizsgálatra szállítja. A hajó tulajdonosa, a Genting Hong Kong Ltd. bejelentette, hogy három utason jelentek meg az új koronavírus-fertőzés tünetei a január 19. és 24. közötti hajóútjukat követően. A World Dream visszatért Hongkongba miután nem kapott engedélyt, hogy kikössön Tajvanban. Itt karantén alá helyezték, amíg kivizsgálják a 3600 utast. A koronavírus okozta fertőzés következtében az előző nap 65 ember halt meg Kína szárazföldi részén. A járvány miatti halálozások száma világszerte 492-re nőtt, a halálesetek több mint 97 százaléka továbbra is a kínai Hupej tartományra korlátozódik. A Kínában diagnosztizált fertőzöttek száma 24 ezer fölé emelkedett. MTI/EPA/Jerome Favre
Vágólapra másolva!
Aki Kína más részéből érkezik, azt tizennégy napra karanténba helyezik Hongkongban a koronavírus megfékezése érdekében - ezt Carrie Lam hongkongi kormányzó jelentette be szerdán a South China Morning Post (SCMP) című hongkongi lap tudósítása szerint.
Vágólapra másolva!

Az újabb óvintézkedés szombattól lép életbe, hogy az érintetteknek szükség esetén legyen idejük módosítani az útitervüket - mondta Lam, aki arról is beszámolt, hogy

a hongkongi kormányzat 10 milliárd hongkongi dollárt (392 milliárd forint) különít el a járvány elleni küzdelemre.

A kormányzó közölte, hogy kedden és szerdán újabb hat embernél diagnosztizálták a vírusfertőzést Hongkongban, közülük hárman nem utaztak az elmúlt időszakban. A fertőzöttek száma a városban ezzel 21-re emelkedett, egy beteg pedig kedden belehalt a vírus okozta betegségbe.

- mondta Lam. A kínai szakértők az eddig ismert esetek alapján 14 napban határozták meg a vírus maximális lappangási idejét.

Egy férfi elhagyja a World Dream luxus-óceánjárót a hongkongi Kai Tak kikötőben 2020. február 5-én, mielőtt egy egészségügyi csapat további vizsgálatra szállítja Forrás: MTI/EPA/Jerome Favre

Lam arra is kitért, hogy orvosi szakértőkkel való egyeztetés után további korlátozásokat jelent majd be a különleges közigazgatású várost Kína többi részétől elválasztó határ forgalmát érintően.

A kormányzóra jelentős politikai és társadalmi nyomás nehezedett, hogy rendeljen el teljes határzárat a Közép-Kínából kiindult járvány kizárása érdekében.

Több mint 2400 hongkongi kórházi dolgozó csatlakozott a hétfőn kezdődött egészségügyi sztrájkhoz, de a kormányzó négy határátkelő pontot - köztük a nemzetközi repülőteret - továbbra is nyitva hagyott.

A SCMP által közölt adatok alapján azonban a határt átlépők száma hétfőről keddre így is 44 százalékkal visszaesett, a beutazó utasoknak pedig mintegy 73 százaléka hongkongi lakos volt.

A Kínából érkező forgalom drasztikus korlátozása mellett

a hongkongi kormányzat a közalkalmazottak számára lehetővé tette, hogy otthonról végezhessék a munkájukat február 16-ig,

vagyis az eredetileg tervezett február 9-i dátumról még egy héttel megnyújtotta a távmunka idejét.

A magánszektorban számos vállalat hasonló intézkedéseket vezetett be, és a SCMP szerint több munkahelyen valószínűleg hasonlóan ki fogják tolni az irodai munka visszaállításának az időpontját.
A lap továbbá meg nem nevezett forrásokra hivatkozva azt írta, hogy a kormányzat az iskolák március 2-ig elrendelt bezárásának meghosszabbítását is tervezi.

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Origo Google News oldalán is!