Ahogy az Origo is beszámolt róla, vasárnap a hétfői visszatérést Dominic Raab külügyminiszter erősítette meg a BBC televízió vasárnapi politikai magazinműsorában.
Raab azt mondta, hogy Boris Johnson alig várja,
hogy ismét munkába állhasson, és visszatérése friss lendületet ad majd az országnak.
A visszatérés megtörtént, Boris Johnson ma már sajtótájékoztatót tartott.
Boris Johnson brit miniszterelnök szerint továbbra is az a legfontosabb cél,
hogy ne alakulhasson ki a koronavírus okozta Covid-19-járvány újabb hulláma.
Tényleges jelek vallanak arra, hogy Nagy-Britannia most már kezd túljutni a járvány tetőzésén.
Ha ez a vírus fizikailag látható támadó lenne, akkor azt lehetne mondani, hogy most kezdjük két vállra fektetni
- fogalmazott a konzervatív párti miniszterelnök.
A kockázat is azonban most a legnagyobb, hiszen az eddig elért siker láttán sokakban felmerülhet, hogy nem érkezett-e el az ideje a járvány megfékezését célzó korlátozások enyhítésének - tette hozzá.
Boris Johnson azt mondta, hogy azt kéri az üzleti vállalkozásoktól, hogy legyenek úrrá türelmetlenségükön, mert nem szabad megkockáztatni a járvány újabb hullámának kialakulását, és azt, hogy emiatt ismét a fékbe kelljen taposni.
Az 55 éves Johnsonról március 26-án állapították meg, hogy megfertőződött a Covid-19 járványt okozó SARS-CoV-2 nevű vírussal,
miután a vírus okozta betegség enyhe tüneteit észlelte magán.
Az eredeti terv alapján a brit kormányfő egy hetet töltött volna elkülönítésben Downing Street-i rezidenciáján. Johnson azonban az elkülönítési időszak lejárta előtt egy nappal bejelentette a Twitteren közzétett videóüzenetében, hogy még elkülönítésben kell maradnia, mivel nem épült fel teljesen a betegségből, továbbra is észleli a fertőzés egyes tüneteit.
Állapota ezután tovább romlott, és három hete, április 5-én a londoni St. Thomas kórházba szállították.
A londoni kormányfői hivatal szóvivőjének akkori tájékoztatása szerint csak elővigyázatossági lépésről volt szó, amelyet Johnson orvosa javasolt.
Másnap azonban Johnsont át kellett vinni a kórház intenzív osztályára, mivel állapota még tovább romlott, bár lélegeztetésre nem szorult és tüdőgyulladást sem diagnosztizáltak nála.
A brit miniszterelnök egy hetet töltött kórházban, ebből három napot az intenzív osztályon.
Két hete hagyhatta el a St. Thomas kórházat, ahonnan a Londontól 65 kilométerre északnyugatra lévő Chequersbe, a brit miniszterelnökök vidéki pihenőhelyére távozott, innen tért vissza hétfőn.