Hétfőtől újra munkába áll Boris Johnson

JOHNSON, Boris
2020. március 25-én a londoni kormányfői rezidencia, a Downing Street 10 előtt készített kép Boris Johnson brit miniszterelnökről. A rezidencia március 27-i közleménye szerint Johnson szervezetében is kimutatták a Covid-19 megbetegedést okozó új koronavírust.
Vágólapra másolva!
Munkába áll hétfőn Boris Johnson brit miniszterelnök, aki átesett az új koronavírus okozta Covid-19 betegségen, és néhány napig intenzív osztályon is kezelték.
Vágólapra másolva!

A konzervatív párti kormányfő hétfői visszatérését - amelyet a brit sajtó egy ideje már valószínűsített - Dominic Raab külügyminiszter erősítette meg a BBC televízió vasárnapi politikai magazinműsorában.

Raab, aki Johnson megbízásából a miniszterelnöki teendőket is ellátta a kormányfő lábadozásának idején, kijelentette: Boris Johnson alig várja, hogy ismét munkába állhasson, és visszatérése friss lendületet ad majd az országnak.

Az 55 éves Johnsonról március 26-án állapították meg, hogy megfertőződött a Covid-19 járványt okozó SARS-CoV-2 nevű vírussal, miután a vírus okozta betegség enyhe tüneteit észlelte magán.

Boris Johnsonról március 26-án állapították meg, hogy megfertőződött az új-típusú koronavírussal. Forrás: AFP/POOL/Paul Ellis

Az eredeti terv alapján a brit kormányfő egy hetet töltött volna elkülönítésben Downing Street-i rezidenciáján. Johnson azonban az elkülönítési időszak lejárta előtt egy nappal bejelentette a Twitteren közzétett videóüzenetében, hogy még elkülönítésben kell maradnia, mivel nem épült fel teljesen a betegségből, továbbra is észleli a fertőzés egyes tüneteit.

Állapota ezután tovább romlott, és három hete, április 5-én a londoni St. Thomas kórházba szállították.
A londoni kormányfői hivatal szóvivőjének akkori tájékoztatása szerint csak elővigyázatossági lépésről volt szó, amelyet Johnson orvosa javasolt.
Másnap azonban Johnsont át kellett vinni a kórház intenzív osztályára, mivel állapota még tovább romlott, bár lélegeztetésre nem szorult és tüdőgyulladást sem diagnosztizáltak nála.

Munkába áll hétfőn a brit miniszterelnök. Forrás: AFP/Henry Nicholls

A brit miniszterelnök egy hetet töltött kórházban, ebből három napot az intenzív osztályon.

Két hete hagyhatta el a St. Thomas kórházat, ahonnan a Londontól 65 kilométerre északnyugatra lévő Chequersbe, a brit miniszterelnökök vidéki pihenőhelyére távozott és azóta is ott tartózkodik.

Nem sokkal azután, hogy távozhatott a kórházból, Johnson a Twitteren közzétett videóüzenetében közölte: kezelésének ideje alatt volt két nap, amikor bármerre eldőlhetett volna a dolog.

Hozzátette: semmi kétség nem fér ahhoz, hogy

a St. Thomas kórház orvosai és ápolói az életét mentették meg.

Erre Dominic Raab is egyenes utalást tett a vasárnapi BBC-műsorban.

Kék fénnyel világítják meg a londoni Tower hidat az Országos Egészségügyi Szolgálat (NHS) alkalmazottai iránt érzett hála kifejezéseképpen. Forrás: MTI/EPA/Vickie Flores

A külügyminiszter megfogalmazása szerint "voltak bizonytalan kimenetelű pillanatok" Johnson kórházi kezelésének idején.

Boris Johnsonra máris erőteljes nyomás nehezedik elsősorban az üzleti szektor és a kormányzó Konzervatív Párt részéről annak érdekében, hogy kezdje el a járvány megfékezését célzó, több mint egy hónapja érvényben lévő korlátozások enyhítési menetrendjének kidolgozását, mivel a zárlat rendkívüli károkat okoz a brit gazdaságban.

Raab erről a vasárnapi BBC-műsorban csak annyit mondott, hogy egyelőre óvatos lépésekre van szükség, és az emberek közötti távolságtartás valamilyen formájára egy ideig még szükség lesz.

- tette hozzá.
Nagy-Britanniában a hétvégén átlépte a húszezret a Covid-19 járvány halálos áldozatainak száma, és eddig csaknem 150 ezer ember szervezetében azonosították szűréssel az új típusú koronavírus jelenlétét.

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Origo Google News oldalán is!