Továbbra is életben maradnak a szigorú intézkedések Németországban

MERKEL, Angela, koronavírus, Németország
Rendőrök az elnéptelenedett Párizsi-téren, a Brandenburgi kapu előtt, Berlinben 2020. április 6-án.
Vágólapra másolva!
Március közepén a koronavírus-járvány miatt határigazgatási szigorításokat vezettek be Németországban, amelyek az Ausztriával, Svájccal, Franciaországgal, Luxemburggal és Dániával közös határszakaszokat érintették. Szerdán Björn Grünewälder, a szövetségi belügyminisztérium szóvivője bejelentette, továbbra is fenntartják az állandó ellenőrzést a határokon, az Olaszországból és Spanyolországból repülővel érkezőket pedig megerősített ellenőrzés alá veszik.
Vágólapra másolva!

A szigorítások az új típusú koronavírus terjedésének akadályozását, és a fertőzési láncolatok megszakítását szolgálják. A március közepén bevezetett szabályok szerint az érintett országokból csak halaszthatatlan ügy miatt léphetnek be külföldiek az országba.

A legtöbb tartományban a napokban bevezettek egy további szigorítást is, a szövetségi kormány ajánlásának megfelelően a helyi járványügyi előírásokat kiegészítették azzal a szabállyal, hogy 72 óránál hosszabb külföldi tartózkodás után mindenkinek - hazatérő német állampolgárnak és az országba belépő külföldieknek is -

14 napra karanténba kell vonulnia.

A szövetségi kormány szóvivőinek szerdai tájékoztatóján hangsúlyozták, hogy eredményesek a járvány megfékezésére tett erőfeszítések, de nem lehet előre megmondani, hogy milyen megállapodásra vezet Angela Merkel kancellár és a tartományi kormányfők szerda délután elkezdődött tanácskozása, amelyen arról egyeztetnek, hogy miként folytassák a küzdelmet április 19., a kijárási korlátozások és egyéb járványlassító intézkedések hatályának lejárta után.

Lassabban terjed a járvány

Steffen Seibert, a kancellár és a szövetségi kormány vezető szóvivője kiemelte, hogy

az igazolt fertőzöttek több mint 50 százaléka már gyógyult,

vagyis szervezetében már nem lehet kimutatni a koronavírust. Az egészségügyi minisztérium szóvivője, Hanno Kautz hozzátette: további nagy eredmény, hogy csökkent az úgynevezett reprodukciós ráta (R0 érték), amely azt jelzi, hogy egy fertőzött átlagosan mennyi embernek adja tovább a vírust. Ez az érték az utóbbi napokban számított 1,2 után a 0,8-1,2 közötti sávba süllyedt, vagyis

egy fertőzött már csak nagyjából egy további embernek adja át a vírust.

Rendőrök az elnéptelenedett Párizsi-téren, a Brandenburgi kapu előtt, Berlinben Forrás: MTI/EPA/Filip Singer

Azonban Németország továbbra is csak a járvány legelején tart, ezt mutatja, hogy a szakértői becslések alapján a regisztrált és a nem regisztrált eseteket együttvéve a lakosság mindössze 1-1,5 százaléka esett át a fertőzésen - hangsúlyozta a szóvivő.

Sajtóértesülések szerint a szövetségi kormány a várhatóan estig tartó tárgyaláson azt javasolja a tartományoknak, hogy a legtöbb rendszabályt

hosszabbítsák meg május 3-ig.

A Robert Koch országos járványügyi intézet (RKI) kimutatása alapján az új típusú koronavírust (SARS-CoV-2) szerda délelőttig 127 584 embernél mutatták ki, ami 2486 esettel, 1,98 százalékkal több az egy nappal korábbinál. A gyógyultak száma jóval nagyobb számban és mértékben, 4400 esettel, 6,45 százalékkal 72 600-re emelkedett.

Az igazolt fertőzöttek közül 3254 ember halt meg a vírus okozta betegségben (Covid-19), ez 285 esettel több az egy nappal korábbinál.

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Origo Google News oldalán is!