Ahogy arról az Origo korábban már több alkalommal is beszámolt, Belgium népességarányosan
a járvány által leginkább sújtott európai ország.
A mindössze 11,4 milliós országban
55 ezerre tehető az azonosított fertőzöttek száma, és meghaladta a 9 ezret a koronavírussal összefüggő megbetegedésben meghaltak száma.
A szombati demonstrációt a Szent Péter Kórház (Hôpital Saint-Pierre) épülete előtt a szakszervezetek a liberális belga kormánykoalíció járványkezelési módszerével, illetve általánosságban a belga egészségügy állapotával,
a folyamatos forráscsökkentéssel magyarázták.
Sophie Wilmés miniszterelnök nem mellesleg a Charles Michel volt belga kormányfő, jelenlegi Európai Tanács-elnök féle Mouvement Réformateur (MR) párt politikusa.
Mondhatni,
úgy viszonyultak hozzá a brüsszeli egészségügyi dolgozók, mint ahogy a liberális kormányzat viszonyult a belga egészségügyhöz az elmúlt években, tehát hátat fordítottak neki.
Sophie Wilmés hivatalos közösségi oldalain is beszámolt a vizitről, ám a bejegyzésekben „a párbeszéd szempontjából fontos pillanatként" emlegette a látogatást.
A Szent Péter Kórház igazgatója ugyanakkor köszönetét fejezte ki a miniszterelnöknek. Mint mondta, a kórház személyzete érzelmi hullámvasutat élt át az elmúlt időszakban, így sokféle érzelmet kellett kifejezniük.
Péntek délután Emmanuel Macron francia liberális államfő is a belga miniszterelnökhöz hasonló helyzetbe került.
Ahogy azt az Origo megírta, a Párizs belvárosában található Pitié-Salpêtrière Kórházban
az ott dolgozó nővérek Macrontól a korábbi ígéreteit kérték számon, majd felhívták a figyelmet az egészségügyben uralkodó tarthatatlan állapotokra.