Jonty Braverynek a végzés szerint legalább 15 évet kell rács mögött töltenie, de az eljáró bíró a pénteki ítélethirdetés után közölte:
nem hiszi, hogy Bravery valaha is szabadlábra kerül, mivel minden szakértői vélemény szerint súlyos veszélyt jelent másokra.
Bravery tavaly augusztusban a kortárs brit és nemzetközi képzőművészet alkotásait bemutató, erőműből átalakított Temze-parti galéria tizedik emeleti kilátóteraszáról dobta le a francia fiút, aki a 30 méterrel lejjebb lévő ötödik emeleti teraszra zuhant.
A gyermek, akit a brit hatóságok nem neveztek meg, életben maradt, de gerinctörést és súlyos agyi vérzést szenvedett, mind a négy végtagja eltört és jelenleg folyamatos, teljes körű gondoskodásra szorul.
A tárgyaláson elhangzott, hogy Bravery súlyos mértékű autizmusban szenved, az ítéletben idézett szakértői vélemények szerint azonban ez sem magyarázza tettét.
A vádirat szerint Bravery gondozói felügyelet alatt állt, és már két éve kijelentette, hogy valakit nagyon magasról le akar dobni.
A BBC közszolgálati médiatársaság és a Daily Mail konzervatív napilap közös vizsgálata alapján a gondozást ellátó cég egyik alkalmazottja rögzítette is a beszélgetést, amelyben e kijelentés elhangzott, ám 2019-től az addig napi 24 órás felügyelet alatt tartott Bravery egyedül is eltávozhatott a gondozó intézményből.
A biztonsági kamerák felvételei szerint a bűncselekmény napján először a legmagasabb londoni felhőkarcoló, a galériától nem messze emelkedő The Shard tetejére próbált feljutni, de a borsos belépődíjat nem tudta kifizetni.
Ezután ment fel a Tate Modern tetőteraszára, ahol több gyermeknek is a nyomába szegődött, míg végül a korlát mellett álló francia fiút kapta fel, és dobta le a mélybe.
Ezután nevetgélve mondogatta a gyermek pánikba esett szüleinek, hogy igen, őrült vagyok.
A bírósági tárgyaláson Bravery elismerte az emberölés kísérletének vádját.