A TASZSZ helyszíni tudósítója arról számolt be, hogy az épület üvegfrontján keresztül látni lehetett az előcsarnokban tartózkodó rohamrendőröket.
A felsőház elnökének, Natalja Kocsanovának és az államfő sajtószóvivőjének, Natalja Ejszmontnak a dolgozói kollektívával tartott találkozóján - mint a résztvevők utóbb elmondták - a hallgatóság az országban zajló eseményekről érdeklődött, és kérdőre vonták a két hivatalos személyiséget, hogy
az állami csatornákon miért nem az igazat mondják.
A rádió és tévé egyes munkatársai közölték, arra készülnek, hogy hétfőtől sztrájkba lépnek, s a sztrájkfelhívást már mintegy háromszázan alá is írták. Kocsanova és Ejszmont megpróbálták lebeszélni őket erről a tervükről.
Az épület előtt szombaton
legalább háromezer ember tüntetett, átfogó és tisztességes tájékoztatást követelve
az Aljakszandr Lukasenka elnök ellen egy hete zajló tüntetésekről és a tüntetőkkel szemben alkalmazott rendőri erőszakról - jelentette az APA osztrák hírügynökség. A tüntetőkhöz csatlakozott az állami rádió és televízió mintegy száz munkatársa is.
A volt szovjet tagköztársaságban egy hete tartanak a tömeges tüntetések,
tiltakozásul a múlt vasárnapi elnökválasztás eredménye ellen, amely szerint Lukasenka a szavazatok 80,1 százalékával nyerte el sorozatban hatodik elnöki mandátumát. A biztonsági erők a hét első felében brutálisan léptek fel a tüntetőkkel szemben, és nagyjából hétezer embert vettek őrizetbe, akik közül utólag sokan bántalmazásukról számoltak be.
Szombaton ismét több ezren tüntettek Minszkben, a főváros Puskin terén, megemlékezve a rendőrök által hétfőn lelőtt fegyvertelen tüntetőről, Aljakszandr Tarajkovszkiról.
Az Európai Unió pénteken közölte:
nem fogadja el a fehérorosz elnökválasztás eredményét,
és szankciókat készít elő azon fehérorosz állami tisztségviselők ellen, akik felelősek a tüntetőkkel szembeni erőszakért és a választási eredmények meghamisításáért.