Patrisse Cullors egy levelet küldött Joe Bidennek, a megválasztott demokrata elnöknek és alelnökének, Kamala Harrisnek az egész Black Lives Matter-mozgalom nevében, és gratulált nekik. A szélsőbaloldali BLM társalapítója ezek után azonban nem kertelt tovább, már november 7-én
találkozót kért Bidennel és alelnökével, hogy megbeszéljék, mik a szervezet elvárásai és követelései velük szemben.
Amennyiben tényleg a demokrata jelölt nyert, Bident az elektorok december 14-én választhatják meg és 2021. január 20-án iktathatják be hivatalába, de a radikális baloldal addig nem akar várni.
A társalapítójuk szerint
a fekete bőrű emberek támogatása nélkül nem sikerült volna győzniük a demokratáknak.
Egyenesen azt írta, hogy „a fekete emberek nyerték meg ezt a választást". Cullors azt is kijelentette, hogy a Black Lives Matter sokat fektetett bele a választásba, és 60 milliónál is több szavazót értek el.
Patrisse Cullors emlékeztette a demokrata politikusokat, hogy mindketten említették az „intézményes rasszizmust" a kampányukban. Továbbá, szintén mindketten megbánásukat fejezték ki azzal kapcsolatban, hogy korábban hogyan álltak hozzá a fekete bőrű embereket érintő problémákhoz.
Végül azzal zárta levelét a radikális baloldali mozgalom társalapítója, hogy már
nagyon várja a találkozót és a közös munkát Bidennel és Harrisszel - mintha lenne bármilyen alapjuk a közös munkára.
Hogy a levelet és a benne említett követeléseket hogyan fogadják majd a demokraták, azt még nem lehet tudni.
Vannak azonban arra utaló jelek, hogy a BLM-mozgalomnak nem lesz elég a demokraták győzelme, egyre több követeléssel fognak előállni. Portlandben a választás éjszakáján szélsőbaloldali aktivisták lakóházaknál randalíroztak. Egy férfi a verandájáról próbált szót érteni a kiabáló tömeggel, ez azonban nem sikerült.
A tulajdonos hiába mondta el, hogy ő Bidenre szavazott, és ezért azt kéri a tüntetőktől, hogy ne romboljanak szét semmit, hanem legyenek békések. Azt a választ kapta,
senkit nem érdekel egy fehér véleménye, és egyáltalán mit képzel, hogy meg akarja mondani a fekete bőrű embereknek, hogyan tüntessenek.
Végül az hangzott el a demonstrálóktól, hogy a békességre vonatkozó kérés az emberek felé valójában a fehér felsőbbrendűséget jelenti.
Az Axios, a New York Times és a Fox News is beszámolt arról, hogy egymásnak esett a Demokrata Párt mérsékeltebb és radikális baloldali szárnya több képviselői hely elvesztése miatt. A közvélemény-kutatások elsöprő többsége irreális előnyt mért a demokratáknak, de ezek nélkül is arra lehetett számítani, hogy a Képviselőházban kicsit növelni tudják a politikusaik számát.
Ez nem következett be, sőt biztosnak vélt pozíciókat is elvesztettek, még New York államban is.
Bár nincsenek hivatalos végeredmények, de jelenlegi állás szerint
legalább hét helyet elvesztettek a képviselőházban, egyelőre éppen hogy csak megvan a többségük az alsóházban.
A 435 fős testületben most pénteki állás szerint 220 helyük lesz a demokratáknak, 208 a republikánusoknak, 7 hely még eldöntetlen (a többséghez 218 hely kell). A szenátusban 50 republikánus és 48 demokrata hely biztos, a két fennmaradó helyről - mindkettő Georgia állam szenátori helye - megismételt szavazás dönt a speciális helyi törvények miatt, és itt is a republikánusok az esélyesek az első forduló alapján.
A mérsékeltebbek szerint a radikális baloldal miatt vesztettek, mert a választóik látták, hogy egész városrészeket dúl fel az Antifa és a BLM, emiatt ezzel a két szélsőséges szervezettel azonosították a teljes Demokrata Pártot. Ráadásul a szélsőbaloldal miatt fordult el tőlük rengeteg latino szavazó. Ezért a sajtóban és a közösségi oldalaikon elkezdték támadni a demokraták radikális szárnyát.
A Demokrata Párthoz közel álló New York Timesnak még november 7-én nyilatkozott Alexandria Ocasio-Cortez kongresszusi képviselő, aki – Bernie Sanders – mellett a demokraták radikális baloldali szárnya vezetőjének számít.
Ocasio-Cortezt New Yorkban meggyőző fölénnyel választották újra, de ez nem is meglepő, mert a városban évtizedek óta demokraták győznek, rendszerint óriási többséggel, és olyan körzetben indult, ahol nagy a szélsőbal támogatottsága.
OCASIO-CORTEZ AZ INTERJÚBAN KIÁLLT A SZÉLSŐSÉGES POLITIKÁJA MELLETT, MINT PÉLDÁUL A „MEDICARE-FOR-ALL", A GREEN NEW DEAL ÉS TERMÉSZETESEN A RADIKÁLIS BALOLDALI BLACK LIVES MATTER.
Az ilyen radikális témák azonban nagyon sok választót taszítanak,
a Green New Deal például rengeteg munkahely megszűnésével járna, a Medical-for-all miatt pedig magán egészségügyi biztosítók mennének tömegesen csődbe.
Biden győzelme az Antifa és a BLM helyett sokkal inkább a választási visszaélésekkel, csalásgyanús esetekkel magyarázható.
Ezekről részletesebben itt, itt és itt írt az Origo. Donald Trump elnök és ügyvédje, Rudy Giuliani közben sztárjogászokkal igyekszik kivizsgálni a csalás gyanújára okot adó eseteket.